Odyssey OLED G9 alınır mı?

EqoBroTR

Decapat
Önceden bir müddet kullandığım Odyssey Neo G9 modelini teknik özellikler bakımından beğenmiştim fakat panelinin kronik sorunlu olduğunu fark ettim ve çoğu kişinin de bundan şikayetçi olduğunu görünce monitörü iade ettim. Tam yeni bir monitör arayışına giricekken Samsung'un yeni Odyssey OLED G9 modelini gördüm OLED panel olduğu için beni çok etkiledi fakat eski modelinde olduğu gibi sorunların olmasından korkuyorum. Ürün yeni olduğu için fazla yorum da yok. Sizce alınır mı?

Önceden bir müddet kullandığım Odyssey Neo G9 modelini teknik özellikler bakımından beğenmiştim fakat panelinin kronik sorunlu olduğunu fark ettim ve çoğu kişinin de bundan şikayetçi olduğunu görünce monitörü iade ettim. Tam yeni bir monitör arayışına giricekken Samsung'un yeni Odyssey OLED G9 modelini gördüm OLED panel olduğu için beni çok etkiledi fakat eski modelinde olduğu gibi sorunların olmasından korkuyorum. Ürün yeni olduğu için fazla yorum da yok. Sizce alınır mı?
Rakibi yoktur diye düşünüyorum. Eğer ihtiyaçlarını karşılıyorsa al gitsin. Neo G9, VA panel. Senin dediğin ise OLED. OLED apayrı bir şey. Gözlerin şahlanıyor. Tavsiye ederim. Ama uzun vadede OLED yanıkları oluşur mu bilemiyorum. Yabancı forumlara bakabilirsin konu hakkında.

Rakibi yoktur diye düşünüyorum. Eğer ihtiyaçlarını karşılıyorsa al gitsin. Neo g9, VA panel. Senin dediğin ise OLED. OLED apayrı bir şey. Gözlerin şahlanıyor. Tavsiye ederim. Ama uzun vadede OLED yanıkları oluşur mu bilemiyorum. Yabancı forumlara bakabilirsin konu hakkında.

Evet maalesef benim korktuğum da OLED yanıkları uzun süre kullanacağım bir monitör olacak.

Evet maalesef benim korktuğum da OLED yanıkları uzun süre kullanacağım bir monitör olacak.
Hocam küçük bir araştırma sonucunda bir forum sitesinde birisi şöyle yazmış:

Birden fazla temsilci ile görüştüm. Terknik servis ile de görüştüm. Denilen şey aynen şu; "Eğer ki monitörünüzün yanma engelleyici yaazılımını kullanıyorsanız 3 sene içinde yanması mümkün değildir. Samsung bu monitör için 7 sene kullanım ömrü biçiyor. Yanık olursa monitörü gönderirsiniz teknik servis bu mıonitörün gerekli yazılımlar ile kullanıldığına kanaat getirirse garanti kapsamında değişim olur."

Hatta başka bir teknik servis direk garantiye girer değişim olur dendi ve yine telefonda görüştüğüm müşteri hizmetleri sistemlerinde model numarasını tanıtıp 3 sene panel garantisi olduğunu söyledi. Açıkcası bana kimse açık açık yanma garantisinde değil demedi ki kanunen seve seve kapsamında tutmak zorundalar.

Yalnız bu yazılanlar G8 OLED model için yazılmış. G9 için değil. İkisi içinde geçerlidir yüksek ihtimalle.

Birden fazla temsilci ile görüştüm. Terknik servis ile de görüştüm. Denilen şey aynen şu; "eğer ki monitörünüzün yanma engelleyici yaazılımını kullanıyorsanız 3 sene içinde yanması mümkün değildir. Samsung bu monitör için 7 sene kullanım ömrü biçiyor. Yanık olursa monitörü gönderirsiniz teknik servis bu mıonitörün gerekli yazılımlar ile kullanıldığına kanaat getirirse garanti kapsamında değişim olur."

Hatta başka bir teknik servis direk garantiye girer değişim olur dendi ve yine telefonda görüştüğüm müşteri hizmetleri sistemlerinde model numarasını tanıtıp 3 sene panel garantisi olduğunu söyledi. Açıkçası bana kimse açık açık yanma garantisinde değil demedi ki kanunen seve seve kapsamında tutmak zorundalar.

Yalnız bu yazılanlar G8 OLED model için yazılmış. G9 için değil. İkisi içinde geçerlidir yüksek ihtimalle.

G8 OLED 175Hz yenileme hızına sahipti sanırsam G9 OLED şaşırtıcı derecede yüksek 240Hz ve 5120x1440p bu daha çok ısınmasına sebep olmaz mıdır?

Birden fazla temsilci ile görüştüm. Terknik servis ile de görüştüm. Denilen şey aynen şu; "eğer ki monitörünüzün yanma engelleyici yaazılımını kullanıyorsanız 3 sene içinde yanması mümkün değildir. Samsung bu monitör için 7 sene kullanım ömrü biçiyor. Yanık olursa monitörü gönderirsiniz teknik servis bu mıonitörün gerekli yazılımlar ile kullanıldığına kanaat getirirse garanti kapsamında değişim olur."

Hatta başka bir teknik servis direk garantiye girer değişim olur dendi ve yine telefonda görüştüğüm müşteri hizmetleri sistemlerinde model numarasını tanıtıp 3 sene panel garantisi olduğunu söyledi. Açıkçası bana kimse açık açık yanma garantisinde değil demedi ki kanunen seve seve kapsamında tutmak zorundalar.

Ayrıca yanma engelleyici özellik nasıl bir şeydir.

G8 OLED 175Hz yenileme hızına sahipti sanırsam G9 OLED şaşırtıcı derecede yüksek 240Hz ve 5120x1440p bu daha çok ısınmasına sebep olmaz mıdır?
Hocam ısınmanın sorun yaratacağını sanmıyorum onlar yazılımla çözülür ama oled yanığı meselesi biraz garip. Kimisi garanti kapsamı diyor kimisi garantiye girmez diyor. Tam bir muamma. Oled alırsanız eninde sonunda yanacak. Yanıklar olacak. Yanıkların ne zaman veya nasıl olacağını bilemeyiz bu kullanıma bağlı. Ama alacağınız renk kalitesi ve panel kalitesini dünya'da bir kullanıcı olarak başka hiç bir monitörde alamazsınız. Gerçekten çok etkileyici bir monitör. VA panelden memnun kalmadıysanız OLED olanı alın deneyin hoşunuza gitmezse basın iadeyi. Başka markaların bu tarz monitörleri de var.

Ayrıca yanma engelleyici özellik nasıl bir şeydir.
Ben kullanmadığım için bilmiyorum ama yüksek ihtimal bir yazılım. PC'ye kuruluyor sanırım. Ya da monitöre. Onun kurulumunu halledersiniz o zor değildir.

Hocam ısınmanın sorun yaratacağını sanmıyorum onlar yazılımla çözülür ama OLED yanığı meselesi biraz garip. Kimisi garanti kapsamı diyor kimisi garantiye girmez diyor. Tam bir muamma. OLED alırsanız eninde sonunda yanacak. Yanıklar olacak. Yanıkların ne zaman veya nasıl olacağını bilemeyiz bu kullanıma bağlı. Ama alacağınız renk kalitesi ve panel kalitesini dünya'da bir kullanıcı olarak başka hiçbir monitörde alamazsınız. Gerçekten çok etkileyici bir monitör. VA panelden memnun kalmadıysanız OLED olanı alın deneyin hoşunuza gitmezse basın iadeyi. Başka markaların bu tarz monitörleri de var.

Ben kullanmadığım için bilmiyorum ama yüksek ihtimal bir yazılım. PC'ye kuruluyor sanırım. Ya da monitöre. Onun kurulumunu halledersiniz o zor değildir.

Aslında illa OLED olacak diye bir şey yok normal g9'u yüksek yenileme hızı ve boyutundan dolayı beğenmiştim başka rakibi olmadığı için. Buna benzer önerebileceğiniz farklı bir model var mıdır?

Aslında illa OLED olacak diye bir şey yok normal g9'u yüksek yenileme hızı ve boyutundan dolayı beğenmiştim başka rakibi olmadığı için. Buna benzer önerebileceğiniz farklı bir model var mıdır?
Bu tarz çok geniş monitörlerden neredeyse düzgün sadece Samsung yapıyor. Bütçe varsa OLED olanı almalısınız bence. LG'de monitör konusunda iyidir.

Ne yaptınız hocam aldınız mı? Bende yeni bir sistem topluyorum ve monitör konusunda aklımda G9 var. Çok kararsızım doğru dürüst bilgi de yok hiçbir yerde

Ne yaptınız hocam aldınız mı? Bende yeni bir sistem topluyorum ve monitör konusunda aklımda G9 var. Çok kararsızım doğru dürüst bilgi de yok hiçbir yerde.

Evet hocam aldım fakat iade edeceğim gibi duruyor ve inanılmaz ısınma sorunu var oda çok sıcak oluyor klimasız kullanılmaz. Yeni düşündüğüm model ASUS XG49VQ daha çok önerilen ve sorunsuz olan bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı