Samsung Odyssey G9 alınır mı?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Üçünün de teknik özellikleri aynı görünüyor. İkisi akıllı monitörmüş evet fiyat farkına sebep oluyor ama kendi aralarında da fiyat farkı var. Bu monitörlerin aralarındaki fiyat farkının sebebi nedir? Ve 30-35k bütçede önerebileceğiniz başka kavisli OLED monitör var mı?

OLED versiyonunu bende almayı düşünüyorum. Konuyu takipteyim.

Ya bırakın Samsung G9 almayı, ben OLED alınır mı? Alınmaz mı o konuda da kararsızım. Rekabetçi ve gündelik kullanım için 2 adet 1440p monitörlerim var. Yani bu alacağım monitörü sadece oyun oynamak için alacağım ama bu kadar dikkatli kullanmasına rağmen başı ağrıyan kullanıcılar olmuş. Mağazaya gidip kendim de tecrübe edince ister istemez insan OLED'e hayran kalıyor. Özellikle bu G9 çok ısınıyormuş ve ısınma demek OLED yanması demek. Karar vermekte zorlanıyorum. Bir anda gidip Mini-Led de alabilirim yani.

Ya bırakın Samsung G9 almayı, ben OLED alınır mı? Alınmaz mı o konuda da kararsızım. Rekabetçi ve gündelik kullanım için 2 adet 1440p monitörlerim var. Yani bu alacağım monitörü sadece oyun oynamak için alacağım ama bu kadar dikkatli kullanmasına rağmen başı ağrıyan kullanıcılar olmuş. Mağazaya gidip kendim de tecrübe edince ister istemez insan OLED'e hayran kalıyor. Özellikle bu G9 çok ısınıyormuş ve ısınma demek OLED yanması demek. Karar vermekte zorlanıyorum. Bir anda gidip Mini-Led de alabilirim yani.
Yüksek bir bütçeye sahipseniz bence OLED kesinlikle alınır. Özellikle 240 Hz ve OLED olan modeller, mükemmel bir görüntü kalitesi ile birlikte yüksek akıcılık da sunuyor.

Bu tarz monitörlerin kullanımını yurt dışında çok sık görüyoruz. OLED ekran yanığı ise gördüğüm kadarıyla dikkatli kullanıma bağlı. Sorun yaşamamak için alabileceğimiz önlemler vardır mutlaka.

Yüksek bir bütçeye sahipseniz bence OLED kesinlikle alınır. Özellikle 240 Hz ve OLED olan modeller, mükemmel bir görüntü kalitesi ile birlikte yüksek akıcılık da sunuyor.

Bu tarz monitörlerin kullanımını yurt dışında çok sık görüyoruz. OLED ekran yanığı ise gördüğüm kadarıyla dikkatli kullanıma bağlı. Sorun yaşamamak için alabileceğimiz önlemler vardır mutlaka.

Peki sizce OLED'ler arasında fark var mı hocam? Yani LG'nin ya da ASUS'un OLED'i ile Samsung'un OLED'i arasında bir fark var mıdır? Samsung genelde VA panel kullandığı için ister istemez aklıma bu soru geliyor.

Peki sizce OLED'ler arasında fark var mı hocam? Yani LG'nin ya da ASUS'un OLED'i ile Samsung'un OLED'i arasında bir fark var mıdır? Samsung genelde VA panel kullandığı için ister istemez aklıma bu soru geliyor.
Bu farkı deneyimlesem bile anlayabileceğimi düşünmüyorum.

Yurt dışı forumlarından gördüğüm kadarıyla, Samsung G9'un VA panelli versiyonu oyun için önerilmiyor. Fakat OLED panelli versiyonu hem oyun, hem de iş için öneriliyor.

Samsung OLED G9 ve ROG PG27AQDM, 240 Hz yenileme hızı sunan ve aynı zamanda OLED panel kullanılan monitörlerde ön plana çıkan iki ürün.

Bu bağlamda karar verebilmek için RTINGS karşılaştırmasına bakalım.

Samsung Odyssey OLED G9 VS ASUS ROG PG27AQDM

Hemen hemen aynı performansı sergiliyorlar. Fiyatlarını da göz önünde bulundurursak, ekran boyutundan dolayı benim tercihim OLED G9'dan yana oluyor.

Bu farkı deneyimlesem bile anlayabileceğimi düşünmüyorum.

Yurt dışı forumlarından gördüğüm kadarıyla, Samsung g9'un VA panelli versiyonu oyun için önerilmiyor. Fakat OLED panelli versiyonu hem oyun, hem de iş için öneriliyor.

Samsung OLED G9 ve ROG PG27AQDM, 240 Hz yenileme hızı sunan ve aynı zamanda OLED panel kullanılan monitörlerde ön plana çıkan iki ürün.

Bu bağlamda karar verebilmek için rtıngs karşılaştırmasına bakalım.

Samsung Odyssey OLED G9 VS ASUS ROG PG27AQDM

Hemen hemen aynı performansı sergiliyorlar. Fiyatlarını da göz önünde bulundurursak, ekran boyutundan dolayı benim tercihim OLED g9'dan yana oluyor.

Bende aralarındaki boyut farkı sebebiyle Samsung'u almayı daha doğru buluyorum. Aynı fiyata 26.5 inc monitör almak enayilik gibi geliyor.

Geri
Yukarı