Odyssey vs Valhalla

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Origin ve ondan sonraki hiçbir AC'yi oynamadım. Diğer AC'lerin çoğunu oynadım. Sizce hangisini oynamalıyım? Viking teması beni biraz içine çekti. Odyssey de güzel diyorlar. Hangisi beni daha çok etkiler? Önerileriniz bekliyorum.

Odyssey grafik ve detay olarak iyi ama diğer AC oyunlarından biraz uzak örnek: AC Unity gibi.
Valhalla'yı hiç oynamadım ama Odyssey'i öneririm.

Bence Odyssey çok güzel. Valhalla ise bana aşırı sıkıcı geldi, oyunu kasım ayında aldım ama hala da açıp bitirmeye üşeniyorum, o kadar sıkıcı geldi yani.

İnternet üzerinden iki oyunun Gameplay'lerini biraz izleyin öyle karar verin bence.

Bence Odyssey çok güzel. Valhalla ise bana aşırı sıkıcı geldi, oyunu kasım ayında aldım ama hala da açıp bitirmeye üşeniyorum, o kadar sıkıcı geldi yani.

İnternet üzerinden iki oyunun Gameplay'lerini biraz izleyin öyle karar verin bence.
İkisi arasında zaten hikaye dışında hiç bir fark yok. Oynanış olsun grafikler olsun aynı.

Eğer Yunan mitolojisini, İskandinav mitolojisinden daha çok seviyorsan Odysseyy al derim ben.

Her iki oyunun da ana hikayelerini bitirdim AC serisi artık 75 saatlik çerez oyun gibi geliyor bana maalesef.

Adsız.png
Adsız2.png

İkisini de oynadım Odyssey daha içine çekmişti beni.

Odyssey oynarken acı çektim desem yalan olmaz, hep aynı şeyleri yaptığım sıkıcı bir oyun gibi geldi bana. 70 saat sonrasında dayanamayıp silmiştim. Valhalla’yı eleştirebilecek kadar oynamadım ama güzel hissettirdi ilk saatlerinde. Görevleri daha kaliteli duruyor.

Ana karakter olarak Valhalla daha güzel geldi gözüme, Alexios’u sevememiştim, Kassandra’yı ise denemedim. Fiyat açısından sıkıntınız yoksa Valhalla alabilirsiniz, biraz tuzlu bir fiyatı var çünkü.

Odyssey’i ilk olarak alexios ile bitirdim. Şimdi kassandra ile yeniden başlayıp bitirmeye çalışıyorum. Şunu belirtmeliyim ki, AC serisinin en iyi üç oyunundan bir tanesidir. Çeşitliliği ve haritanın devasa olması beni çok içine çekmişti. Valhalla ise odyssey’den biraz daha küçük bir haritaya sahip ama oynanış ve orjinallik olarak odyssey’den daha iyi. Valhalla bana origins ve odyssey’nin birleşiminden oluşmuş bir oyun gibi geliyor. İkisi de denemeye değer.

Dipnot: bu arada oyunu oynayanlar grafik olarak nasıl bir sonuç alıyorsunuz? Mesela enviroment details’i ben high yaptım çok fps düşüyor diye ultra high ile bir farkı var mı çok önemli bir ayar mı?

Geri
Yukarı