Steam Ödemeyi "lidio" adlı firma üzerinden almış

awoniwolina

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün kartımın ekstresi kesildi. Öyle göz atarken alakasız bir işlem gözüme takıldı. İşlemin adı sanı, açıklaması hiçbir şeyi yok. Sadece "lidio" yazıyor.

Google'a yazdığımda "lidio kartımdan habersiz para çekmiş" başlığına benzer bir sürü şikayet yazyordu. Lidio'yu biraz araştırdım güvenli ödeme yöntemi falan bir şeyler yazıyordu. Anlayacağınız üzere iyzico gibi bir şeymiş.

Satın alım yerine baktım ve İstanbul olarak görünüyor ama ben Ankara'da ikamet ediyorum. Ya bilgilerim çalınmıştı ya da Online ödeme yapmıştım ve hatırlamıyorum. Az daha bankayı arayacaktım ki ücret tanıdık geldi. Aklıma Steam geldi. Ödeme geçmişime baktım ve evet Steam ile ödeme eşleşiyordu.

Normalde benim gördüğüm çekilen ücretlerin adı genelde "Steam hamburg", "Steam seattle", "Steam bellevue", "Steam Frankfurt" ve "Steam purchase" gibi Steam isimi ile ödeme alınırdı.

O yüzden böyle bir şey yaşarsanız haberiniz olsun iyi sosyaller.

Sıkıntı yok. Ödeme sistemi değişti. Az önce ben de 600 TL vermiştim. İlk önce 200 TL verdim. Direkt olarak Steam'a gitti. Sonrasında 400 TL verince Lidio/Steam yazıyordu. Hatta 400 veya daha fazla verirseniz taksitlendirme de çıkıyor. Ki bana çıkı. İnternet bankacılığından taksitlendirme yapabiliyorsun. (benim garanti) Lidio ne diye araştırınca öğrendim ben de. Firmalar arası ödemeler de aracı bir şirket olduğunu ve 35 yıllık geçmişinin olduğunu öğrendim.

bazı oyunlarda steamus olarak geçiyor taksit yapamıyorum kötü oluyor onu nasıl anlıcaz hangi oyundA STEAM US HANGİ OYUN SATIM alımlarında lidio oluyor?

Arkadaşlar bu ödeme olayının bir standartı var mı? Kredi kartı ekstremde hem steamgames.com hem de lidio Steam olarak çıkıyor. steamgames.com gözüktüğü zaman kampanyalardan bonus kazanabiliyorum ama lidio Steam olunca kazanamıyorum. Bankanın müşteri hizmetleri sorunun Steam'den kaynaklı olduğunu söylüyor. Steam desteğe yazınca da parayı iade etmekten başka bir şey yapmıyor.

Bende öyle bir olay yaşanmadı hiç hep lidio çekti. Fakat şöyle bir güzellik olmuş: Lidio gelince artık Steam ile yaptığım tüm alışverişlerde taksit veya erteleme yaptırabiliyorum. Cüzdana para yüklemek dahil.

Geri
Yukarı