Öğrenci evi tahtakurusu istilası

dodgerblue

Hectopat
Yaşadığım öğrenci evinde kaldığım odadaki kapının menteşesinin bulunduğu duvara sabit tahtanın içinde 100lerce tahta kurusu var. İlk başta gece cıtırtılar gelince hemen yanındaki prizden geliyor sanıp umursamadım. Ama geceleri uykumu kaçırmaya başlayan bu çıtırtıları takip edip araştırınca bu duvardan geldiğini anladım. (Salonda da 1 tanesini görüp öldürmüştüm intikam almış ellam) Tahtanın açık yerı yok üst kısmında 6-7 tane çok ufak delikler var muhtemelen burayı kemirip yavrularını içine atmış ve araşatırdıgıma göre 1 saatte 30 yavru üretebiliyormuş bu elemanlar. Duvarın farklı yerleri tıklattıgımda fark ettim ki duvarın yüzde yetmişini yemişler boş ses geliyor.
Sorun şu ki ilaç alıp sıkacak bir boşluğu yok minik delikten sıksam bile hiçbirini etkilemez.
Halinden çok şikayet eden birisi değilim ama gece uykularımı kaçırmaları ve 2 kez kolumdan ısırmaları bardağı taşırdı artık :)

Bazı cevaplara şimdiden yanıt vereyim.
Oda değiştiremem diğer odalar çok soğuk.
Yakın çevrede ilaç şirketi yok. Olsa da ona verebileceğim param yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahtakurusundan Kurtulmanın Yolları | Tekniktürk Okuyun, deneyin ve bizimle paylaşın. Geçmiş olsun bu arada.
Teşekkür ederim beni ısırmalarını çok önemsemiyorum sıkıntı şu ki:
Dışarda pek görmedım 4 ayda bi kez gördüm 2 kerede ısırıldım bu istatislikle şikayet etmeden yaşarım.
Geceleri çok ses yapıyorlar iğrenç bi cıtırtı ve duvarın içinde olduğu için ilaç sıkamıyorum. Duvarda yarık falan açsam dağılırlar diye korkuyorum. Ve takdir edersiniz ki bu piskolojiyle uyumak biraz zor oluyor 100lerce tahta kurusu yanı başında ziyafet yapıyorken uyumak.
Benim en büyük sıkıntım bu böceklere ulaşamıyor olmam.

Sizi ısırmalarını önemsemelisiniz aslında. Tahta kurusu ciddi bir sorundur çünkü. İlaçlama yaptırın mutlaka.

Okulum bitti ve böceklerle duygusal bir vedalaşma yaptık ilginiz için teşekkürler bu arada ısırıklarının izleri kaldı onlarda hatıra olsun.
Hayırlı olsun o zaman, sizden sonra ben çok değiştim :D Rütbe atladım, bir daha karşılaşmazsınız umarım.

Geri
Yukarı