Ögrenci için 150.000 TL araba mantıklı olur mu?

Ilk arabam olacak. Hem acemiligimi ucuz bir arabada atmak istiyorum hem de açıkçası öğrenciyim cok param yok.
Ana amacım yolda kalmayayim, parcasi lazım olursa kolay bulunsun, ustasi olsun vs.
cevremden tempra, Tofaş doğan, şahin, broadway vs. duydum. Ne onerebilirsiniz? Mantıklı mi sizce bu fikir?
Her gün 30 40 dakima okula git gel yapıyorum.

O bütçe ile araba almanızı önermem çünkü hepsi sorunlu araçlar motor daha iyi bir tercih.

O bütçe ile araba almanızı önermem çünkü hepsi sorunlu araçlar motor daha iyi bir tercih.
O fiyata temiz araba bulman samanlıkta iğne aramak gibi hocam. Motor al desem oda oldukça tehlikeli.
O fiyata en mantıklı broadway olur oda çok temiz olmaz üste para eklesen bile broadwayden şaşma Tofaş tempra o fiyatlara çok kötüsü vardır. Mesafeye hava durumuna göre motosiklet tercih edebilirsin.
Broadway alabilirsin. Bende vardı öğrenciyken. Çok işimi görüyordu.
Hocam motorun imkani yok zaten. Araba konusunda ben de aynı fikirdeyim ama otobus saatlerini kacirma durumu bir yandan, gitmek istediğim yerlere gidememe durumu bir yandan can sıkıyor. Ya da en basitinden spor salonuna giderken otobuse binip git gel yapmak falan baya ugrastiriyor.
Bir tanıdığım daha 2 hafta önce 180k'ya tempra bulmus. Boyle bir sey alsam beni birkaç sene goturmez mi? Mezun olana kadar bununla yetinebilir miyim?
Aslinda en başta arabanin eski olmasindan bile cekiniyordum ama artık gerçekten en iyi araba evin onundeki kafasina girdim. Otobus evden 3 km otede bıraktıginda cenem titreyerek eve yururken anladım önemini :D

Ilk arabam olacak. Hem Acemiligimi ucuz bir arabada atmak istiyorum hem de açıkçası öğrenciyim cok param yok.
Ana amacım Yolda kalmayayim, parcasi lazım olursa kolay bulunsun, ustasi olsun vs.
Cevremden tempra, Tofas Doğan, Şahin, Broadway vs. duydum. Ne onerebilirsiniz? Mantıklı mi sizce bu fikir?
Her gün 30 40 dakima okula git gel yapıyorum.
Parana yazık olur, motosiklet alman daha iyi olur.
150'ye güzel bir motosiklet alıp istedğin yeri sorunsuz gezersin. Bir de yakıtı öğrenci adama koymaz.

Motor al diyen arkadaşlar, kışın arkadaş ne yapacak :D
Kışım motor kullanılmıyor mu?
Ben 10 senedir motosiklet kullanırım, kışın lastiğin varsa hiçbir sıkıntı olmuyor. Motora bir elcik ısıtma bir de sele ısıtma taktırır ve sıcacık gezer.

150'ye güzel bir motosiklet alıp istedğin yeri sorunsuz gezersin. Bir de yakıtı öğrenci adama koymaz.
Üstte yazdığım gibi motora ben de cok yukselsem de ailem pek istemiyor. Parayı motor için alamam. henüz yasa falan da çıkmadı. 50cc almak Pek istemiyorum. 2 sene sonra her gün sehirler arası gitmem gerkecek.

Üstte yazdığım gibi motora ben de cok yukselsem de ailem pek istemiyor. Parayı motor için alamam. henüz yasa falan da çıkmadı. 50cc almak Pek istemiyorum. 2 sene sonra her gün sehirler arası gitmem gerkecek.
Ha cc, kış falan halledilir ama dediğim gibi ailem onaylamadigi için parayı motora veremem

Mazda 323, Skoda Felicia ve Broadway ler ideal.

Hocam motorun imkani yok zaten. Araba konusunda ben de aynı fikirdeyim ama otobus saatlerini kacirma durumu bir yandan, gitmek istediğim yerlere gidememe durumu bir yandan can sıkıyor. Ya da en basitinden spor salonuna giderken otobuse binip git gel yapmak falan baya ugrastiriyor.
Bir tanıdığım daha 2 hafta önce 180k'ya tempra bulmus. Boyle bir sey alsam beni birkaç sene goturmez mi? Mezun olana kadar bununla yetinebilir miyim?
Aslinda en başta arabanin eski olmasindan bile cekiniyordum ama artık gerçekten en iyi araba evin onundeki kafasina girdim. Otobus evden 3 km otede bıraktıginda cenem titreyerek eve yururken anladım önemini :D
Temiz bir tane bulup alırsın umarım, sahiden zor durum :D

Kışım motor kullanılmıyor mu?
Ben 10 senedir motosiklet kullanırım, kışın lastiğin varsa hiçbir sıkıntı olmuyor. Motora bir elcik ısıtma bir de sele ısıtma taktırır ve sıcacık gezer.
Yerler de kar varken, ıslakken rahat rahat kullanabilir mi sence? Yağmur neyse de kışın gerekli ekipmanları olmadan donar, ve karda motor zor gider, kayar.

O fiyata alacağın arabayı devamlı kullanamazsın. Arıza verecek, her usta işte sorun bundan diyecek. Usta usta dolaşacaksın. Zamanın ve paran da gidecek bu arada. Her usta önceki ustanın işini kötüleyecek. Anlatmakla bitmez, yaşaman lazım.

Geri
Yukarı