Öğrenci için MacBook mu iPad mi?

TEST LİAN

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Şu an oyuncu laptopum HP Pavilion Gaming var ve çok memnunum. Oyun oynamam belki diyerek de hatta bu konuda kendime pek inanmasam da cihazımı satıp MacBook Pro alasım var fakat kendime oğlum sen oyun oynayan adamsın yapma diyorum. Fakat bir yandan da bütçemde sorun yok. Bolca param var ayıptır söylemesi. Gidip 10. nesil iPad için Apple magic klavye ve touchpadli klavyeyi alıp IPad'imi MacBook gibi de kullanabiliyorum. Pencil de var. Yani diyorum ki MacBook almak yerine sadece 5 bin lira verip bu işin içinden çıkayım mı diyorum, bana bu çok karlı geliyor. Tüm cihazlarım; saatimden telefonuma, telefonumdan tabletime, tabletimden valiz güvenliğime kadar Apple. Mac almak ekosisteme katkı sağlamaktı aslında ama değmez, oyuncu olduğum diye düşündüm. Laptopum da daha yeni zaten 1 yıl bile olmadı alalı.

Sizce bahsettiğim şey doğru değil mi? Mac almak masraf edip oyundan mahrum kalmak yerine magic klavyeli touchpadli kılıfı kullanıp yeni çıkan 10. nesil IPad'imi o şekilde Mac gibi kullanmak daha uygun olur değil mi? Size de sorup doğrulamak istedim :)

Yazılım okuyorum bu arada öğrenciyim. Windows ve Linux kullanmam sanırım gerekecek ve magic keyboardlı touchpadli klavye almam daha iyi sanki :)

iPad'de not uygulamaları ile harika işler yapılabiliyor. iPad + klavye vs. olayı bence çok iyi. MacBook'tan daha iyi olur bence.

Hayvan gibi kıskandım. Şimdi oturup organik kimyayı bir haftada bitirmeye çalışacağım. Belki üniversitede biz de kazanırız.(fakir avuntusu oldu ama neyse. Bir konuları sınavı halledelim de)

iPad ile not alan hiç tanımadığım için bir şey diyemiyorum. Eğer alırsanız evin bir köşesinde durma ihtimali yani kullanmamanız çok yüksek.

Geri
Yukarı