Öğrenci için MacBook vs. Laptop

talattalha

Centipat
Yer
ANKARA/BARTIN
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VICTUS 16 R0052NT
RTX 4050
i5-13500H
16GB RAM
Meslek
Öğrenci
Merhaba, öğrenciyim, lise son sınıfa gidiyorum, ders çalışmak için hem de arada bir oyun oynarım diyorum. Fotoğraf işleriyle meraklıyım Photoshop olsun, Adobe falan hangisini tercih etmeliyim? Alacağım cihazın uzun ömürlü olması benim için önemli, üniversitenin sonuna kadar dayanması lazım. Üniversitede de kullanacağım. Not: Daha önceden hiç MacBook kullanmadım, telefon olarak iPhone 13 Pro kullanıyorum. Apple'ım iyi bir ekosistemi olduğu duymuştum.

Macbook olarak yeni çıkan M2 işlemcili, 16 GB bellek yükseltmesi ile MacBook’u tercih edeceğim. Aslında bu konu açma sebebim 50 küsür para yapıyor. Bu paraya MacBook mu tercih etmeliyim yoksa Windows laptop mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öğrenciyim, lise son sınıfa gidiyorum, ders çalışmak için hem de arada bir oyun oynarım diyorum. Fotoğraf işleriyle meraklıyım Photoshop olsun, Adobe falan hangisini tercih etmeliyim? Alacağım cihazın uzun ömürlü olması benim için önemli, üniversitenin sonuna kadar dayanması lazım. Üniversitede de kullanacağım. Not: Daha önceden hiç MacBook kullanmadım, telefon olarak iPhone 13 Pro kullanıyorum. Apple'ım iyi bir ekosistemi olduğu duymuştum.

Macbook olarak yeni çıkan M2 işlemcili, 16 GB bellek yükseltmesi ile MacBook’u tercih edeceğim. Aslında bu konu açma sebebim 50 küsür para yapıyor. Bu paraya MacBook mu tercih etmeliyim yoksa Windows laptop mu?
Oyun oynarım diyorsanız Macbook önermem hocam, fakat Abode uygulamaları için iyi olur. Tercih meselesi açıkçası.

MacBook alırsanız 5-6 ay sonra benim gibi bir oyuncu laptopuna ihtiyaç duymaya başlayacaksınız ve 2 laptopunuz olacak.

MacBook olarak yeni çıkan M2 işlemcili, 16 GB bellek yükseltmesi ile MacBook'u tercih edeceğim. Aslında bu konu açma sebebim 50 küsur para yapıyor. Bu paraya MacBook mu tercih etmeliyim yoksa Windows laptop mu?

Merhaba dostum benim önerim eğer oyunda oynayacaksan MacBook almaman, Windows bir laptop alırsan daha iyi olur senin için önerebileceğim bir laptop var.

Link: Asus TUF Gaming F15 FX506HF-HN031 Intel Core i5-11400H 15.6

Bunu alıp RAM'ini 16 GB'ye yükseltebilirsen işini görür. Eğer beğenmezsen ASUS laptoplara göz atabilirsin, kesinlikle Excalibur ve Monster önermem.

Windows rahatlıktır. Salla Mac'i Windows'lu laptop al.

Hocam mesela dışarı bir yere falan çıkınca diyorlar ki MacBook'un pil ömrü daha iyi Windows'la dışarı çıkarken şarj aletini taşıman yanında bulundurman gerekiyor diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı