Çözüldü Öğrenci indirimi çift SIM kart ile geçerli olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sepet

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: Powercolor Red Devil RX 6750 XT
CPU: Ryzen 5 5600x
Ram: Corsair Vengeance Black LPX 16GB(2X8GB) 3600MHz CL16 DDR4
M.2 SSD: Kingston A2000 500GB
Motherboard: MSI B550M-A PRO
PSU: XPG Pylon 650W 80+Bronze "PYLON650B-BKCEU"
Case: MSI Mag Forge 100R
Merhaba, öğrenci indiriminden yararlanabilmek için Samsung Galaxy A15 alacağım.
Benim kullandığım SIM kartı babamın üstüne ve içindeki taahhütlerden dolayı hattı kapatamıyorum.
Sorum şu, kendime yeni bir hat alıp telefonda 2. hat olarak kullansam bu vergi indiriminden yararlanabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim kullandığım SIM kartı babamın üstüne ve içindeki taahhütlerden dolayı hattı kapatamıyorum.
Sorum şu, kendime yeni bir hat alıp telefonda 2. hat olarak kullansam bu vergi indiriminden yararlanabiliyor muyum?

Vergi indiriminden yararlanmanızın SIM kartla bir alakası yok hocam. Başvuruda telefonun faturası sizin adınıza olsun yeter. Satın aldıktan sonra sadece sizin adınıza olan SIM kartla kullanabilirsiniz cihazı. Yani eski numaranızı yeni aldığınız telefona takarsanız çalışmayacaktır. Ama kendi adınıza yeni bir numara alırsanız telefonda bunu kullanabilirsiniz.

Vergi indiriminden yararlanmanızın SIM kartla bir alakası yok hocam. Başvuruda telefonun faturası sizin adınıza olsun yeter. Satın aldıktan sonra sadece sizin adınıza olan SIM kartla kullanabilirsiniz cihazı. Yani eski numaranızı yeni aldığınız telefona takarsanız çalışmayacaktır. Ama kendi adınıza yeni bir numara alırsanız telefonda bunu kullanabilirsiniz.

Çözüm
Hattı kendi üzerinize alabilirsiniz.

Hattı kendi üzerinize alabilirsiniz.
Türk Telekom'a gittiğimde hat devir işleminde taahhütler kalkıyor dendi, ondan dolayı geçiremiyorum kendi üzerime ve babamın yanımda olması gerekiyormuş, bu da imkansız bir durum.

Türk Telekom'a gittiğimde hat devir işleminde taahhütler kalkıyor dendi, ondan dolayı geçiremiyorum kendi üzerime ve babamın yanımda olması gerekiyormuş, bu da imkansız bir durum.

Kendi üzerinize yeni hat çıkarın ve o hatla başvurun. Üstünüze olan hat yoksa kullanamazsınız ve babanızın hattıyla da kullanamazsınız.

Geçenlerde ben de sordum. Hat devri için taahhüt olmaması gerekiyormuş yoksa ceza çıkıyor. Bir de hat devir ücreti, yeni hat ücretinden daha pahalı. Ayrıca yeni hat aldığınızda operatörler güzel kampanyalar yapıyorlar. Durum böyle olunca yeni hat aldım ben de. Numara değişikliği sizin için sıkıntı olmayacaksa mantıklı olan yeni hat almak. Tabi eski hattın taahhütü bitene kadar faturasını ödeyeceksiniz bunu da unutmamak lazım

Geri
Yukarı