Öğrenci İndiriminin Saçma Olması

Evet, ben de bir öğrenci olarak böyle bir şeyin (öğrenci indirimi) olmasını saçma ve yanlış buluyorum? Önce işler nasıl olsaydı bana saçma gelmezdi bunu anlatmak istiyorum.

Eğer bizim ülkemizde liseliler, üniversiteliler veya ortaokullular dersine çalışsa, okusa, spor yapsa, akıllarını cinsel organlarıyla değil beyinleri ile yönetse, tek amaçları cinsel organlarını vajina veya penisle birleştirmek olmasa ülkeleri için bir şeyler yapsalar tamam. Oğrencilere daha iyi imkanlara sahip olabilmeleri için her türlü desteği desteklerdim.

Ama şu anki öğrenciler napıyor bakalım. Bir kısmı forumda kızla konuşmaya utanıyorum diye başlık açıyor. Dolar'ı sadece sistem dizmekle alakalı sanıyor. Google'da aratsa ilk sırada bulacağı şeyi forum da soruyor ve araştır diyenlere laf atıyor. Bazı gençlerde babasından annesinden aldığı parayla sigara içiyor veya nargile kafeye gidiyor :) Bazıları aşık olduğu kızı etkilemek için ve çiftleşmek için tüm parasını kıza harcıyor :) Ben fero gibi adamların saçma saçma "Biraderim İçin" denen şarkıları dinliyor. Çukur, içerde denen aptal dizileri izliyor. Sabah akşam PUBG oynuyor. Ve bu tipler okulda ders çalışan, bir şeylere faydalı olmak isteyen insanlarla dalga geçiyor. Neden toplum bunlara ayrıcalık tanıyor? Mantıkli bir sebe var mı? Topluma ne faydası olacakta böyle ayrıcalıklar tanınıyor? Umarız günün birinde (umarım öğrenci oldugum yıllar içinde) bu yanlıştan donulur. Gerçek hayatı görürüz. Pelinsulara para yedirmekten vazgeçeriz.
Çok saçma düşünüyorsun. Bilişim Sistemleri öğrencisi 1. sınıfım. Şu ana kadar üniversiteden 1 kız ile de çıkmadım. PUBG olmasa da, BFV ve SW:BF2 oynuyorum günde 3 saat. Ve ders çalışırken de müzik vb. dinliyorum. Ve bu indirimler gayet öğrenci yararına. Muğla'da öğrenciye otobüs kartla 1.95, kartsız 2.55 TL. Tam ise kart ile 2.75 TL, kartsız 3.25 TL. Senin düşüncene göre engellilere, şehit yakınlarına ve gazilere verilen indirim ve avantajlar da kaldırılmalı. Ayrıca üniversiteye gelen herkesin niyeti farklı dostum.

Yoo baya bir farkım kalıyor :D O insanlar neden öğrenci indirimine karşı çıksın ki? :D Karşı çıkanlar zaten 3.paragrafta bahsettiğim insanlar Türiye'deki öğrencilerin %70 idir zaten
O kadar boş düşünüyorsun ki. Bence hiç elde edemediğin şeyleri başkalarının elde etmesi veya bundan zevk alması zoruna gidiyor. Türkiyenin 2 büyük üniversitesine girip 1'ini bırakmış birisi olarak bunun hangisini başarabilirsin sormak istiyorum.

Hala genelleme yapmaya devam ederek ne kadar farklı olduğunu gösteriyorsun. Şu konu dışı bölümünü ergen ergen konularla doldurdunuz iyice. Bırakın şurayı lütfen azıcık ötede oynayın. Belli ki tartışmayı mantıklı bir şekilde sürdürecek kapasitede değilsin, o zaman sürdürme.

O kadar boş düşünüyorsun ki. Bence hiç elde edemediğin şeyleri başkalarının elde etmesi veya bundan zevk alması zoruna gidiyor. Türkiyenin 2 büyük üniversitesine girip 1'ini bırakmış birisi olarak bunun hangisini başarabilirsin sormak istiyorum.
Devam :)
Hala genelleme yapmaya devam ederek ne kadar farklı olduğunu gösteriyorsun. Şu konu dışı bölümünü ergen ergen konularla doldurdunuz iyice. Bırakın şurayı lütfen azıcık ötede oynayın. Belli ki tartışmayı mantıklı bir şekilde sürdürecek kapasitede değilsin, o zaman sürdürme.
Forumu ben mi ergen ergen konularla dolduruyorum şimdi :D Ben burada öğrenci indiriminden bahsederken konuyu şehit indirimi, yaşlılara ücretsiz ulaşım vs. bağlıyorsunuz konunun dışına çıkıyorsunuz bir kez kabul edin Allah aşkına. Kendisi gibi düşünmeyenlere terörist diyen insanlardan sizin farkınızı bulmaya çalışıyorum şuan :D

Eleştiri kısmi olarak doğru kısmi olarak yanlış.
1.'si indirim firmaya kalmış bir şey. İsterse 30 Ağustos'ta indirim yapsın.
2.'si cinsel muhabbet olayı. Lise çağındaki birisinin libidosu yüksek olur. Biyolojik olarak kendini tatmin etme duygusunu hissetmesi gayet normal. "ülkeleri için bir şeyler yapsalar tamam" derken sizler neler yaptınız onu merak ettim.
3.'sü herkesin derdi kendine. Kimisinin en büyük derdi ailesini kazada kaybetmesidir kimisi kızla konuşamamasıdır. Bunu eleştirmek yanlış. Forumda her kategori var. Tartışmak ne sorun olabilir ki.

Hala kimin ne yaptığı sizi ne ilgilendirir diyor ya :D Eğer bir gün devlet başkanı olursam vay halinize gençler :D ya da Platon'un Devlet kitabını okuyan birisi devletin başına geçerse bittiniz :D

Aynen kardeşim millet istediği oyunu oynamasa, istediği diziyi izlemese, istediği müziği dinlemese, istediği kız ile sevgili olmasa, ilişki yaşamasa 2 güne Ay'a, 3 güne Mars'a gideriz heralde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı