Öğrenci yazın nerede çalışabilir?

gambitwastaken

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği Öğrencisi
Genel olarak nereye başvursam, sen başka şehirde okuyorsun biz sürekli bizimle olacak elemanlar arıyoruz cevabı alıyorum. Yaz için sadece 2-3 ay çalışabileceğim nasıl bir iş bulabilirim? Hangi iş olursa olsun görüşme ne kadar iyi geçerse geçsin öğrenci olduğumu dert edip almıyorlar, iki kere sözleşme imzalamış olmama rağmen işi alamadım. Onun dışında geri dönüş dahi yapmıyorlar. Sorum şudur iki ay sonra işi bırakıp gideceğimi bilen ve ona rağmen beni işe alacak nerede çalışabilirim? Yaşadığım şehir İstanbul.

McDonald's, Burger, KFC, LC Waikiki, BİM vs. tarzı kurumsal yerlere girebilirsiniz ama çalışma saatleri çok absürt ve ilk bir sene çok ağır yükleniyorlar (sonra rahatlıyorsunuz zaten) eğer kaldırırım diyorsanız kurumsal yerlerden birine girip ister sonra çıkarsınız isterseniz öğrenciyken nakil ister gittiğiniz şehirde devam edersiniz ama çay bahçesi, elektrikçi vs. gibi yerlere girmek istiyorsanız onun yerine staj yeri bulabilirseniz staj yapın daha verimli olur.

Genel olarak nereye başvursam, sen başka şehirde okuyorsun biz sürekli bizimle olacak elemanlar arıyoruz cevabı alıyorum. Yaz için sadece 2-3 ay çalışabileceğim nasıl bir iş bulabilirim? Hangi iş olursa olsun görüşme ne kadar iyi geçerse geçsin öğrenci olduğumu dert edip almıyorlar, iki kere sözleşme imzalamış olmama rağmen işi alamadım. Onun dışında geri dönüş dahi yapmıyorlar. Sorum şudur iki ay sonra işi bırakıp gideceğimi bilen ve ona rağmen beni işe alacak nerede çalışabilirim? Yaşadığım şehir İstanbul.
Kadıköy'de Cafe, Bar deneyebilirsin, günlük ücretli işler.

Kahvehaneler, bakkal ve büfeler, internet kafeler, KURUMSAL OLMAYAN kafe ve işletmelerin geneline başvurabilirsin. Kurumsal firmalar eleman değiştirme işlemini sevmezler çünkü onlar için bir yüktür. Ama mahalle esnafı gibi yerlere gidip konuşabilirsin.

Sanayide çalışabilirsin okulum yok veya bıraktım dersin kimse okulla vs ilgilenmez. Okul açılana kadar çalışıp bırakırsın kimse arayıp sormaz. İlan sitelerinde veya gazetede sanayi için vasıfsız eleman ilanları olur gir çalış tabi yerse. :D

Dostum eğer bunu para kazanmak için yapıyorsan ve sözleşmesiz iş yapacaksan yaşın küçük olduğu için aylık anlaşma, günlük anlaş. 1 ay garsonluk yaptırıp, paranı vermeyebilirler.
Ben 8 yıl önce tecrübe ettim sen etme.

Geri
Yukarı