Öğrencilik bittikten sonra askerlik tecil işlemleri

mslmcskn

Hectopat
2 yıllık ön lisans mezunu oldum bu ay, DGS sınavına girdim, açık öğretimden devam edeceğim. Askerlik durum belgesi sorguladım 2021 yılına kadar tecilli gözüküyor ama "öğrenciliği sona erdiği takdirde, 2 ay içerisinde en yakın askerlik şubesine müracaat etmesi gerekmektedir. " Diye bir ibare var. Bu durumda ne yapmam gerekir DGS'yi mi beklemeliyim otomatik tecil olur mu? Bu durumu yaşayan bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
DGS’ye askere gitmemek için giriyorsanız 6 ay için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum. Yinede siz bilirsiniz. Şahsen ben 19 olduğum gibi gitmeyi düşünüyorum.

DGS’ye askere gitmemek için giriyorsanız 6 ay için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum. Yinede siz bilirsiniz. Şahsen ben 19 olduğum gibi gitmeyi düşünüyorum.
Yok polis olma niyetin var o sebeple boşa yere askerlik yapmak istemiyorum
DGS'ye kadar kaçak falan görünmemek için şubeye gidip derdini anlat. 2 yıl daha tecil hakkın oluyor zaten. Senin de hakkın var. Onaylatmış olursun.
Aynen en sağlamı bi şubeye uğramak olur heralde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı