Öğrencinin ilk PC ve telefonundan vergi alınmaması haberi gerçek mi?

TandPole17

Centipat
Daha fazla  
Hükümetin seçim vaatlerinden biri öğrencilerin ilk telefon ve bilgisayarından vergi alınmayacak gibi bir şeydi ancak bildiğim kadarıyla herhangi bir gelisme olmadı. Sızce gelisme olur mu, olursa ne zaman olur ve geçen süre zarfında bilgisayar fiyatı artacağından şu an almak mi daha kârlı yoksa bu indirim geldiğinde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanmıyorum olsa bile dediğiniz gibi zamlardan dolayı şu an almak daha mantıklı olur. Yüzlerce konu açıldı kimse bir şey bilmiyor o yüzden beklemeyin boşuna. Havaya atılan bir söz gibi, umarım gelir.

Tonla sözlerini tuttular. Çamur atmak için atıp durmayın. Isinize gelince yararlanıp teşekkür bile etmiyorsunuz.

Yaparlar ama 3 yıl sonra sıra gelir.

Adamlara o yüzden oy veren kişi sayısı 3 falandır. Zaten.
knk buna muhtac kalmamizin sebebi de onlar,ben kendi verdigim vergi ile oncelikle bunu alamiyacak hale geliyorum.Sonra benim param üzerinden is yapiyorlar ve onlara duaci mi olmam gerekiyor saka gibi

Duacı ol demedik. Gidip Atatürk gibi sabah akşam da öv demedik. Sabah akşam boşa sövüp durma. Olumlu bir şey yaptı mı üç maymun, olumsuz yaptı mı hav hav hırrr. Diğer taraf elli tane olumsuz, üç tane olumlu şey yapınca niyeyse ses çıkmıyor. Takım rengi tutar gibi davranmak yerine aklını kullanıp davranışına bakıp eşit yargılamak zor olmasa gerek.

İlla yapacağım diyorsanız buyurun. İstediğiniz kadar dert yanıp durun.

Hükümetin seçim vaatlerinden biri öğrencilerin ilk telefon ve bilgisayarından vergi alınmayacak gibi bir şeydi ancak bildiğim kadarıyla herhangi bir gelisme olmadı. Sızce gelisme olur mu, olursa ne zaman olur ve geçen süre zarfında bilgisayar fiyatı artacağından şu an almak mi daha kârlı yoksa bu indirim geldiğinde mi?
Bilgisayarlarda zaten genelde vergi az, eğer ciddi yapacak olsalar seçim öncesi niye yapmadılar? Oy almak içinse önceden de yapabilirlerdi. Kar edemezsin bu işten. En yakın zamanda almak iyidir.

Tonla sözlerini tuttular. Çamur atmak için atıp durmayın. Isinize gelince yararlanıp teşekkür bile etmiyorsunuz.

Yaparlar ama 3 yıl sonra sıra gelir.

Adamlara o yüzden oy veren kişi sayısı 3 falandır. Zaten.
Adamlar miting bile yapmadı seçim öncesi tonla söz tuttular diyor. Ülke de iyi olan tek bir şey yok ne teşekkürü :D Git kendin et millete de laf atma.

@646148 Öyle demek.
Sanırım haklısınız.
Hep hata bende.

Bu vergi muhabbeti 3 aylık muhabbet değil. 1-2 yılı var.
Gördüğüm kadarıyla hiçbir yerde sorun olmamasına rağmen ülkede hala başörtüsü konuşuluyor.
Niye acaba?
Bazı yerler için yasalaşmadığından olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı