Öğrenciyi sözlü tehdit eden öğretmen ceza alır mı?

korneyaaa

Femtopat
Daha fazla  
Bizim bir öğretmenimiz var lisede, kadın aşırı gergin hep ama kasıntı mutlu gibi duruyor ve anlamsız şeylere bir anda patlıyor. Bir gün dersi dinlerken (cidden dinliyordum) bir soru sordu kadın, sonra 1 2 dk konuştu, birden yanıma geldi gözlerime bakarak "ne sordum ben biraz önce?" dedi. Ben de unutmuştum ve hatırlamıyorum dedim. Birden sinirlenip bağırmaya başladı bana saygısız falan dedi gayet normaldi her şey kaprisli bir öğretmene göre, sonra birden kafanı patlatırım o duvarda senin dedi. Hep yapıyor bu tarz şeyler ama artık illallah etti bir daha ki yapışında direk söyleyeceğim beni alenen tehdit ediyorsunuz ve bu suç, gereğini ailemle de konuşacağım demeye düşünüyorum biraz tutuşsun diye ki zaten ailemede anlattım bir daha olursa anında söyleyip aileme bildireceğim. Bu tarz bir durumda ceza alır mı veya ne olur? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim bir öğretmenimiz var lisede, kadın aşırı gergin hep ama kasıntı mutlu gibi duruyor ve anlamsız şeylere bir anda patlıyor. Bir gün dersi dinlerken (cidden dinliyordum) bir soru sordu kadın, sonra 1 2 dk konuştu, birden yanıma geldi gözlerime bakarak "ne sordum ben biraz önce?" dedi. Ben de unutmuştum ve hatırlamıyorum dedim. Birden sinirlenip bağırmaya başladı bana saygısız falan dedi gayet normaldi her şey kaprisli bir öğretmene göre, sonra birden kafanı patlatırım o duvarda senin dedi. Hep yapıyor bu tarz şeyler ama artık illallah etti bir daha ki yapışında direk söyleyeceğim beni alenen tehdit ediyorsunuz ve bu suç, gereğini ailemle de konuşacağım demeye düşünüyorum biraz tutuşsun diye ki zaten ailemede anlattım bir daha olursa anında söyleyip aileme bildireceğim. Bu tarz bir durumda ceza alır mı veya ne olur? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Akıllı saatin falan varsa ses kaydı alabilirsin kanıt olmadığı sürece hiçbir şey olmaz.

Ukalaya bak sen..

Ceza almaz maalesef, burası Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı :)

Belki videoya çekilirse bir arkadaşın felan, o zaman gerçekten bir ceza alır.
çekin sosyal medyaya atın, maalesef sosyal medyada yayılması daha iyi sonuçlar veriyor

Akıllı saatin falan varsa ses kaydı alabilirsin kanıt olmadığı sürece hiçbir şey olmaz.
Ses kaydının geçerliliği yok

Öğretmenlerimiz, canlarımız ciğerlerimiz ayparçalarımız oldukları için ceza alacağını sanmıyorum. Kanıt olmadan birşey de yapamazsınız zaten. Öğretmen birşekilde haklı çıkar.

Videoya cekmek yasal degil diye biliyourum. Cekenlerde disiplin alabilir.

Okullarda telefon yasak. Hem derste telefon bulundurmaktan hem de video, ses kayıt etmekten ceza alır, okuldan atılmaya kadar gider cezası.

Bu tarz bir durumda ceza alır mı veya ne olur? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Direkt veliniz müdüre gitsin konuyu anlatsın, gerekilen direkt hocaya iletilir zaten. Tepkinizi göstermediğiniz sürece böyle hocalar huylarını devam ettiriyor. Sınıfça öğretmenden memnun değilseniz imza toplatıp öğretmen değiştirebilme hakkınız var 11.sınıfta bizzat isteğimizle imzalamıştık.

Yeni konular

Geri
Yukarı