Öğrenciyim, ameliyat olmak için kredi çekmek istiyorum

Geçen sene fotoğraf makineme objektif almak için iş'te üniversiteli'ye başvurmuştum. Şubeye vs. gitmene gerek yok oturduğun yerden öğrenci belgeni ve diğer belgeleri sanal formatları ile gönderebilirsin. 1.300₺ limite sahip. Bu arada kardeşim daha küçük, sanıyorum ki onda da böyle bir sorun var. Bu sıcakta dışarı giderken ceket giyip önünü kapatıyor. Spor vs. yapmayı denedin mi? Fayda etmiyor mu?

Fitness jinekomasti'yi büyük ölçüde azaltıyor. Fitness yaparsanız ve sonuç etkili olursa lütfen Before/After fotoları paylaşmayı unutmayın. Göğüs hacminin artması jinekomasti'yi büyük ölçüde azaltır.

2 Yıl önce bir endokrinoloji doktoru ile görüştüğümde jinekomastiye sporun etki etmeyeceğine ve dokuyu azaltmayacağını, kökten çözüm olarak tek çaresinin ameliyat olduğunu söylemişti. O yüzden bende uzun süre spor hiç düşünmemiştim. Ama 1 hafta önce yeni spora başladım. Şu anlık herhangi bir değişim yok olacağınıda sanmıyorum. Kas olur, göbek erir ama jinekomasti gitmez. Tek çarem ameliyat :(
@Whyzra Devlet destekli pandemi süreci ile alakalı kredi veriliyor idi, 5 ila 10 bin TL ve geri ödemesi ufak meblalar ile 36 ay gibi bir süre de. Ona başvurabilirsin. Acelen yok ise, bir ay gibi bir süre de cevap gelir bana 40 günde gelmişti unutmuştum ben o derece. Sen başvuru yapamazsan da bir aile büyüğünden iste.
Yorumunuzdan sonra az da olsa umutlandım. Tam olarak nereden başvuruyoruz bilginiz var mı?

Kardeşim sırf göğsün biraz kabarık diye bıçak altına yatmaya ve para harcamaya değmez bırak vücudun olduğu gibi kalsın biraz spor yap düzelir zaten.
Spor yapınca düzelmiyor. Bu hastalığı yaşamayan psikolojisini bilemez. Yıllardır denize gitmiyorum, sıcakta kalın şeyler giyiyorum, üstümü çıkaramıyorum, toplum içerisinde rahat edemiyorum. Psikolojik olarakta insanı yaralayan bir şey. Tek çaresi de ameliyat. İlaç vs. tedavisi yok hastalığın.
Evet, burayı kurcala kardeşim.
Buraya baktım. Mobil uygulamasına yönlendiriyor. Zaten ziraat hesabım vardı, girdim fakat mobilde krediler kısmında böyle bir kredi bulamadım. En iyisi şubeden halletmek sanırım.

2 Yıl önce bir endokrinoloji doktoru ile görüştüğümde jinekomastiye sporun etki etmeyeceğine ve dokuyu azaltmayacağını, kökten çözüm olarak tek çaresinin ameliyat olduğunu söylemişti. O yüzden bende uzun süre spor hiç düşünmemiştim. Ama 1 hafta önce yeni spora başladım. Şu anlık herhangi bir değişim yok olacağınıda sanmıyorum. Kas olur, göbek erir ama jinekomasti gitmez. Tek çarem ameliyat :(
Bi alt yorumda bahsettiğin şeyleri kardeşim de yapıyor. Sıcak havalarda kalın kalın belli etmeyecek şeyler giyiyor. Mümkün olduğunca bol giyiniyor. Göğüs kası çalışman da mı hiç fayda etmiyor? Tam olarak yapısını bilmiyorum ama sağlam bi göğüs egzersizi kas yapısını güçlendirip yok edebilir gibime geliyor. Kilonuz nasıl?

Bi alt yorumda bahsettiğin şeyleri kardeşim de yapıyor. Sıcak havalarda kalın kalın belli etmeyecek şeyler giyiyor. Mümkün olduğunca bol giyiniyor. Göğüs kası çalışman da mı hiç fayda etmiyor? Tam olarak yapısını bilmiyorum ama sağlam bi göğüs egzersizi kas yapısını güçlendirip yok edebilir gibime geliyor. Kilonuz nasıl?
Boyum 1.85, kilom 105. Biraz kilom fazla işte daha yeni spora başladım 1 hafta oldu. Fitness ile karışık zayıflıyorum. Ama bunun kiloyla ilgisi yok ben 70 kiloykende o jinekomasti vardı, 85 kiloykende.

@Enes3078 Yanlış bilgilendirme yapmayın!

Zaten göğüs bölgesinde fazladan yağ mevcut. Oradaki kas dokusu hacmi artar ise göğüs bölgesi daha da büyür.

Kardeşimizin yapacağı tek şey sağlam vır diyet ve Kardiyo! Başka bir şey değil. Sabah ve akşam serin havada dışarıda 30 dk yada 1 saat güzel bir koşu bence sana iyi gelir.

@Enes3078 Yanlış bilgilendirme yapmayın!

Kardiyo vb. ne yaparsa yapsın o tamamen gitmez ben de biliyorum ki yorumumda da belirttiğim üzere sadece fazla görünmeyecek hale gelir. Benim bir arkadaşımda da daha başlangıçtaydı epey kilo verdi ve boyu epey uzayına belli bile etmez oldu. Ben olayın görünmeme kısmındayım yoksa neden gidip de 5.000 lira arasın ki gider fitness yapar geçer. Ama öyle değil maalesef ben orada yalnıza daha iyi hissetmesi için onu yazdım çünkü göğüs kaslarında olacak büyüme deriyi daha iyi bir hale getirecektir yani sarkma eskisi kadar olmayacaktır.
Keşke bu kadar karşı çıkıp Yanlış bilgilendirme damgası vurmak yerine yazdığımı bir kere daha okusaydınız. Sizden bu dikkati beklerdim açıkçası.

Son düzenleme:
Kardiyor vb. ne yaparsa yapsın o tamamen gitmez ben de biliyorum ki yorumumda da belirttiğim üzere sadece fazla görünmeyecek hale gelir. Benim bir arkadaşımda da daha başlangıçtaydı epey kilo verdi ve boyu epey uzayına belli bile etmez oldu. Ben olayın görünmeme kısmındayım yoksa neden gidip de 5.000 lira arasın ki gider fitness yapar geçer. Ama öyle değil maalesef ben orada yalnıza daha iyi hissetmesi için onu yazdım çünkü göğüs kaslarında olacak büyüme deriyi daha iyi bir hale getirecektir yani sarkma eskisi kadar olmayacaktır.
Keşke bu kadar karşı çıkıp Yanlış bilgilendirme damgası vurmak yerine yazdığımı bir kere daha okusaydınız. Sizden bu dikkati beklerdim açıkçası.
Ben dediğinizi anladım. Bende jinekomasti yok fakat, şişman (obez) kişiler, fitness öncesi ilk başta yağ yakimi için çalışır. Gittiğim hiçbir salon bana, "kardeşim sen gel, al şu 10 kilo ağırlık. Şu hareketi şu şekilde yap." demez. Bana hiçbiri demedi.

Denilen ilk şey, ilk 3 ay kardiyo (yağ yakımı) sonra kas. Kilo verdikçe, yağlar eridikce deri sarkacak (Bkz: MuratAbiGF) bu yağlardan kalan boşluğu kaslar ile doldurmak gerekir yada ameliyat ile alınması gerekir.

Herkes senin benim gibi bilgili değil. İkimizde de hata olabilir. Sen direkt fitnesı tavsiye etmişsin. Bence bu yanlış ve ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum ve lafımın arkasındayım.

Karşında hiç bir şey bilmiyor gibi düşün, ona göre yaz. Daha anlaşılır olur.

@Furkan17TR ben de mükemmel bir bilgi birikimine sahip değilim fakat anlatmak istediğimi yeterince açık söyleyememin sebebi sanırsam sadece Teknoloji alanında tanınan bir kişi olduğumdandır. İnsan bir düşünüyor bunu mu yazsam bunu mu diye çünkü son 1-2 ay içerisinde birçok kişinin ulaşamadığı kadar insana ulaştım belki de. Bilemem ama ben her zaman kendimi geliştiririm. Hatırlarsan ilk konum Anakartım kaç Watt tüketir gibi bir şeydi. Asıl sorunum kendime rezil olma duygusunu yedirememek. Bildiğim şeyi burada sormam bana bu duyguyu yaşattırmıştı. Anlatmak istediğim burada da kısa ama öz yapmak istedim demek ki yapamamışım. O sarkan deriler göğüs kası ile kapatılabilir. Göğüs şişik bir göğüs ise kendini belli bile ettirmez denebilir. Bunu demek istemiştim hatam varsa kusura bakmayın. İyi geeler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı