Öğretmen değişliği için dilekçe

umut ali

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;
Matematik dersimize giren bayan öğretmenin ders anlatım şeklini sınıfça beğenmiyoruz ve derste anlattıklarından hiç birşey anlamadığım için bir dilekçe yazıp öğretmen değişikliği istiyoruz. Dilekçeyi nasıl yazmalıyız ? Yardım ederseniz sevinirim.

İdare ile konuşup kendinizi yormayın. Ailelerinizi toplayıp müdürün yanına yollayın. Onlar konuşsun halletmeye çalışsın. Bu tarz konular da idare biraz hocalardan yana olabiliyor. Ama aileler işin içine girince durum farklı oluyor.

Belki de kendi başarısızlığınızı öğretmene yüklüyorsunuz. Öncelikle öğretmeninizle konuşup durumu ona iletin. Gerekirse farklı türde bir anlatım tarzı izleyebilir. Ayrıca direkt müdür veya milli eğitim müdürlüğüne gitmeniz de silsileye aykırı olur. Dediğim gibi önce matematik öğretmeninizle, sorun düzelmezse sınıf rehber öğretmeninizle, ardından rehber öğretmeninize sorun yine düzelmezse müdür yardımcılarına en son da müdüre bildirmeniz lazım.

Benim zamanımda bu tip durumlarda şikayet bile edilemezdi, edilse bile çocuk dayağı yerdi ama şimdi baksana öğrenciler öğretmen değiştirmeye çalışıyor.

En başta da dediğim gibi önce sorunu kendinizde arayın.

Bizde de bir İngilizce hocası vardı ve her derste kendi başka bir kitap okur bize de ders kitabını okuturdu. Bence herkes velisine söylesin sonra onlarda müdürle konuşsunlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı