Öğretmen hakaret gerekçesiyle nereye şikayet edilebili?

Müdür falan hikaye. Milli Eğitim Müdürlüklerine veya CİMER'e şikayet edin.

Adam anlatmış işte. Ayrıca her ne olursa olsun ders işlemeden çıkmak gibi bir lüksü yok. Taşkınlık çıkaran varsa bunun cezasını kendi belirleyemez. Disiplin kurulları süs niyetine durmuyor.

İlkokulda bakın ilkokulda diyorum bir İngilizce hocamız vardı. Adam gelip gidip tokat atıyordu. Kurban bayramından sonra okula gelmiştik. Yediğiniz etler haram olsun demişti. Sonra topluca müdüre şikayet edildi sadece öğretmen değişti. Öğretmen mesleğine devam etti.

Bu olanları kayıt altına al. Elinde bir delil olsun önce. Sonra ne yapmak istediğine karar verirsin.

Disiplin kuralları hiç bir işe yaramıyor. Yarayanlar da uygulanmıyor. Dersi terk etmek yanlış. Dayak yanlış. Beddua yanlış. Bunlara lafım yok. Mesajımın tamamlanmış halini bir daha oku bence.

Disiplin kuralları hiç bir işe yaramıyor. Yarayanlar da uygulanmıyor. Dersi terk etmek yanlış. Dayak yanlış. Beddua yanlış. Bunlara lafım yok. Mesajımın tamamlanmış halini bir daha oku bence.
Kurallardan değil kuruldan bahsediyorum hocam.

Dostum bu yollardan bizde geçtik emin ol bu kadar korkmaya gerek yok öğretmenden. Eğer anlattıkların doğruysa ben bu insanı öğretmen yapan ... neyse. Açık açık konuşun sınıfça yaptığı hareketlerin yanlış olduğunu ona söyleyin. En fazla ne olabilir ? Dersten bırakabilir. Bu dersten bırakmayı bile isteye yaparsa o zaman şikayet edersiniz.

Feministler de basmasa olmuyor zaten.

Meslek liselerinin ortamını görmesem diyeceğim amenna. Daha ilk ayımda nazik bir öğrenci iken kendimi birisinin kafasını arabanın camına vururken buldum. Nerede zıvanadan çıkmış birisi varsa alıyorlar meslek lisesine. Öyle öğretmen olmak kolay değil. Kimsenin işiyle ekmeğiyle oynamayın. Sanki sütten çıkmış ak kaşıksınız.

Kardeşim ağzı laf yapan birini velin olarak çağır mahkeme vs. tehdit etsin aynı zamanda ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidin şikayet edin eğer sonuç çıkmaz ise hakikaten mahkemeye verin. Bizim okuldaki bir sınıfta da benzer olay yaşandı mahkeme işlemleri başlatılınca bir öğrencinin velisi tarafından. Kadın korkudan İstanbul'dan Van'a geçti. Sen düşün.
Bu Öğretmen resmen zulüm yapıyor ve mobbing yapıyor. Bunu yapmak suç. Bu iş onun mesleği herkes dört dörtlük insan değil seçtiyse bu mesleği katlanacak. Yaptığı mobbing ile bu çocukların psikolojisine dokunuyor. Yaptığı bir suç öğretmen olduğu için daha da ağırlaşıyor suç. Kesinlikle bu öğretmenin savunulacak bir yanı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…