Öğretmen hakaret gerekçesiyle nereye şikayet edilebili?

Kardeşim ağzı laf yapan birini velin olarak çağır mahkeme vs. tehdit etsin aynı zamanda ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidin şikayet edin eğer sonuç çıkmaz ise hakikaten mahkemeye verin. Bizim okuldaki bir sınıfta da benzer olay yaşandı mahkeme işlemleri başlatılınca bir öğrencinin velisi tarafından. Kadın korkudan İstanbul'dan Van'a geçti. Sen düşün.

Bu Öğretmen resmen zulüm yapıyor ve mobbing yapıyor. Bunu yapmak suç. Bu iş onun mesleği herkes dört dörtlük insan değil seçtiyse bu mesleği katlanacak. Yaptığı mobbing ile bu çocukların psikolojisine dokunuyor. Yaptığı bir suç öğretmen olduğu için daha da ağırlaşıyor suç. Kesinlikle bu öğretmenin savunulacak bir yanı yok
Hadi lan oradan. Öyle uzaktan atıp tutmak kolay değil. İnsanlar ne emekle ne badireler atlatarak öğretmen oluyor. Yok KPSS'si idi yok mülakatı idi. Atandın hemen şark görevi falan filan. Sonra kalkacak iki tane ergen derste öğretmene yapmadığını bırakmayacak, onu işinden bıktırtacak. Kaç tane öğretmenin ağlayarak dersten çıktığını hatırlarım. İnsanların hayalleri ile oynuyorlar. Ortaokulda kalmayı kaldırdılar. Okuma yazması olanı alıyorlar liseye. Ben nazik, kibar bir öğrenciydim. Durduk yere dayak yedim, ardından kendimi birisinin kafasını arabanın camına öldüresiye vurduğumu hatırlıyorum. Bırak savunma. hikayelerin bir de ikinci kısmı vardır.

Sonra kalkacak iki tane ergen derste öğretmene yapmadığını bırakmayacak.

Eğer bir öğrenci kötü bir şey yapıyorsa dövmesi gerekmez (öğrenci) yönetmeliğe göre uygun cezayı alır ve gerçekten öğrencinin siciline işlediği için öğrencinin geleceği kararır.

Ardından kendimi birisinin kafasını arabanın camına öldüresiye vurduğumu hatırlıyorum.

Bunun gibi nedenlerden dolayı ceza almanız gerekir ve eğer bir (sert) öğretmen bunu yaptığınızı görseydi geleceğiniz kararabilirdi.

Bu olanları kayıt altına al.

Sakın bu hapis cezasına neden olabilecek bir suç.

Hadi LAN oradan. Öyle uzaktan atıp tutmak kolay değil. İnsanlar ne emekle ne badireler atlatarak öğretmen oluyor. Yok KPSS'si idi yok mülakatı idi. Atandın hemen şark görevi falan falan. Sonra kalkacak iki tane ergen derste öğretmene yapmadığını bırakmayacak, onu işinden bıktırtacak. Kaç tane öğretmenin ağlayarak dersten çıktığını hatırlarım. İnsanların hayalleri ile oynuyorlar. Ortaokulda kalmayı kaldırdılar. Okuma yazması olanı alıyorlar liseye. Ben nazik, kibar bir öğrenciydim. Durduk yere dayak yedim, ardından kendimi birisinin kafasını arabanın camına öldüresiye vurduğumu hatırlıyorum. Bırak savunma. Hikayelerin bir de ikinci kısmı vardır.

Yalnız öğretmenin yaptığı yüzünden bu çocuklar belki hemen göstermez kendini ama çoğu ileride kendini aptal zannedecek sanki öğrenciler yattıkları yerden ders dinliyorlar okul dediğin senin senelik hayatından 12 üniversite okuduysan en az 14 sene boyunca her sene 365x8 yaklaşık 3000 saatini çalıyor senede zaten 9000 saat falan ediyor. Asıl sana hadi oradan okul resmen hayallerin hapis edildiği bir hücreden farkı yok öğrenciler saçma sapan dersler yüzünden gün içinde birçok vaktini kaybediyor eve geliyor ders çalışma kaygısı yüzünden ne arkadaşlarıyla rahat rahat gezebiliyor ne de ailesiyle sağlıklı bir iletişim kurabiliyor. Bir de aile baskısı olanlar var onlar daha 14 15 yaşında kendini 40 yaşında hissediyorlar çünkü hayattan keyif alamıyorlar. Bana burada boş duyar kasma. Zorluklarla mücadele ettin diye bu çocukların geleceğini çöpe atamaz kimse böyle bir hakkı yok. Ne zorluklar çekip öğretmen olmuş öğretmenler tanıyorum hiçbirisi de soruyu çözemediğim zaman bana hakaret etmedi her ihtiyacımda yanımda oldular. Kimisi sinirli olsa bile bizi sevmese bile hiçbir zaman mobbing uygulamadı soruyu yapamadığımız zaman kızıp bağırmadı sınıftan çıkmadı. Zorla öğretmen oldu desen tamam ama tercih meselesi istese biraz daha çabalayıp başka bir meslek okuyabilirdi ya da çabalamadan oraya şimdi girmeyeceğim. Ben mi dedim öğretmen ol diye. Gerçekten saçma sapan boş boş duyar kasanlar yüzünden Twitter, Instagram ve YouTube'dan çekildim dedim forumlara gideyim oralarda belki normal insan bulurum diye yok arkadaş buralarda da var bunlardan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı