Öğretmen için MacBook mu? iPad mi?

• Konuyu başlatan PVH
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 65
  • Görüntüleme 4B
Elbette klasörleyip yapabilirsiniz bunu iPad'de. Ama şahsi olarak ben de iş için MacBook ve iPad arasında kaldığım zaman MacBook tercih etmiştim ve pişman değilim😀. Sizi asla zorlamak gibi olmasın ama 20 saatleri bulan ve siz öğretmenlerimiz için daha çok programı bulunduran bir laptop'u almak bence daha mantıklı. Ha ama yeğeninizin iPadi daha maliyet açısından daha uyguna geliyorsa elbette onu almanız daha mantıklı.

Çok teşekkür ederim hocam, dosyalamanın olabileceğini düşünmemiştim açıkçası, daha evvel görmedim çünkü nasıl yapıldığını falan :)

Macbookta ne gibi programlar var hocam ekstra olarak öğretmenler için?

Bir de iPad tarafında ki Word ve Powerpoint uygulamaları daha mı basit Mac tarafına göre? Basitten kastım uygulama içerisinde ki seçeneklerin ve yapılabileceklerin kısıtlı olması

MacBook almayın MacOS kullanacaksanız.

Nasıl yani hocam anlayamadım?

MacOS'un Windows veya Linux'un yanında ne avantajı var?
Hocam öncelikle cevabı yanlış vermişsiniz. MacOS sadece MacBook' ta değil, Mac mini, iMac gibi bir çok cihazın işletim sistemidir. Stabil ve kolay kullanılan bir işletim sistemi olması ayrıca avantajıdır. Şarj ömrü ise MacBooku taşınabilir kılmaktadır.

MacBook için MacOS kullanmayın hocam. MacOS işletim sistemi, Windows'un ve Linux'un yanında hiç gibi. Windows kullanmanızı tavsiye ederim.

Hocam öncelikle cevabı yanlış vermişsiniz. MacOS sadece MacBook' ta değil, Mac mini, iMac gibi bir çok cihazın işletim sistemidir. Stabil ve kolay kullanılan bir işletim sistemi olması ayrıca avantajıdır. Şarj ömrü ise MacBooku taşınabilir kılmaktadır.
Windows da kolay kullanılabilen ve çoğu sürümü stabil olan bir işletim sistemi. Ekstra olarak program desteği MacOS'tan daha çok. MacBook alabilir konu sahibi, sözüm yok. Fakat MacOS kullanmak için alacaksa almasın. Daha doğrusu, MacOS yüklü gelen ve işletim sistemi Windows olarak değiştirilemeyen Apple bilgisayarları alınmasın.

Çok teşekkür ederim hocam, dosyalamanın olabileceğini düşünmemiştim açıkçası, daha evvel görmedim çünkü nasıl yapıldığını falan :)

Macbookta ne gibi programlar var hocam ekstra olarak öğretmenler için?

Bir de iPad tarafında ki Word ve Powerpoint uygulamaları daha mı basit Mac tarafına göre? Basitten kastım uygulama içerisinde ki seçeneklerin ve yapılabileceklerin kısıtlı olması

Hocam ofis programları windowstakinin aynısıdır ki zaten Macin içinde kendi ofis programları da var. Bunlar bence Microsoft Office göre daha kolay.

MacBook için MacOS kullanmayın hocam. MacOS işletim sistemi, Windows'un ve Linux'un yanında hiç gibi. Windows kullanmanızı tavsiye ederim.

Windows da kolay kullanılabilen ve çoğu sürümü stabil olan bir işletim sistemi. Ekstra olarak program desteği MacOS'tan daha çok. MacBook alabilir konu sahibi, sözüm yok. Fakat MacOS kullanmak için alacaksa almasın. Daha doğrusu, MacOS yüklü gelen ve işletim sistemi Windows olarak değiştirilemeyen Apple bilgisayarları alınmasın.
Kaç yıl MacOS kullandınız sorması ayıp. Çünkü ilk defa daha önce hiç Mac kullanan birinden bu denli ağır eleştiri duymadım. Program desteği daha çok olabilir windowsun evet ama bir öğretmen için ne fazlası var? Ayrıca MacOS'in işletim sistemi windowsa çevirilebiliyor.

Kaç yıl MacOS kullandınız sorması ayıp. Çünkü ilk defa daha önce hiç Mac kullanan birinden bu denli ağır eleştiri duymadım. Program desteği daha çok olabilir windowsun evet ama bir öğretmen için ne fazlası var? Ayrıca MacOS'in işletim sistemi windowsa çevirilebiliyor.
Linux ve MacOS ile İngilizce öğretmenlerinin imtihanlarını görmemişsiniz bence. Bir de Apple bilgisayarlarının bazılarında Windows'a geçiş olmuyor.

Selam,

Sürekli kullandığım programlar;

Word, PowerPoint, canva, Outlook, web browser.

Ders planları hazırlıyorum, görseller hazırlıyorum, öğrenciler için çeşitli etkinlikler ve worksheetler hazırlıyorum.

Bu doğrultuda sizce MacBook mu almalıyım, yoksa iPad mi? iPad alırsam ona uygun klavye almalıyım ve geçen hafta magic keyboard diye bir klavye gördüm fakat fiyatı 6.000₺ civarıydı, bir klavyenin bu kadar pahalı olması garip geldi doğrusu.

- MacBook veya iPad de hazırlanan Word, PowerPoint gibi dosyalar Windows bilgisayarlarda açılır mı? Ya da tam tersi Windows'ta hazırlanan ofis programları dosyaları iPad veya MacBook'larda sorunsuz şekilde açılıp düzenlenebilir mi?

Bir de eğer iPad derseniz, iPad Air mı yoksa Pro mu belirtirseniz çok sevinirim,

Şimdiden teşekkürler.

MacBook ama normal bir Windows dizüstü bilgisayar da alabilirsiniz ikisi de işinizi görür.

Hocam bende İngilizce öğretmeniyim, ne gibi problemler var?
Bir çok yabancı yayınevi (Oxford, Royal House London vb.) Windows için e-kitap hazırlıyor. MacOS ve Linux için pek yok.

Hangisinde olmuyor? İngilizce öğretmenlerine karşılık ne problemi var?
Oxford Yayınları gibi büyük yayınevleri genellikle MacOS ve Linux için e-kitap hazırlamıyor.

Hocam arkadaşın daha önce Mac kullandığından emin değilim. İngilizce öğretmenleri ne alaka onu da anlamış değilim.
Siz ilk önce İngilizce öğretmenlerinin MacOS ve Linux dertlerini anlayın, öyle konuşun.

Yeni konular

Geri
Yukarı