Öğretmen okulunu seçebilir mi?

Akeron

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Neden bir öğretmen meslek lisesinde eğitim vermek istesin? Her tür kötü insanı olabiliyor ama fen liseleri genelde daha nizami oluyor. Öğretmenler neye göre fen veya meslek lisesine atanıyor, kendi seçebiliyor mu? Bir de fen liselerindeki öğretmenler daha nizami ve özel öğretmen gibiyken, meslek lisesindeki öğretmenler neden daha kaba olabiliyor? Bu %100 değil, benim gördüğüm genelde bu.

Öğretmen puanları oluyor. Puan topladıkça daha iyi yerlere yerleşebiliyorsun gibi düşün. Ayrıca meslek lisesindeki çoğu öğrenciden genel olarak hayır gelmeyeceği için öğretmenler asabi davranıp sınıfta baskın olmaya çalışıyorlar. Aslında öğrencileri takmıyorlar dersi anlatıp çıkıyorlar, öğrencilerin kötü olup olmadığına göre davranışlarını ayarlıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğretmen puanları oluyor. Puan topladıkça daha iyi yerlere yerleşebiliyorsun gibi düşün. Ayrıca meslek lisesindeki çoğu öğrenciden genel olarak hayır gelmeyeceği için öğretmenler asabi davranıp sınıfta baskın olmaya çalışıyorlar. Aslında öğrencileri takmıyorlar dersi anlatıp çıkıyorlar, öğrencilerin kötü olup olmadığına göre davranışlarını ayarlıyorlar.
Şu an öğretmenliği kestirdim gözüme ama meslek lisesindeki keko öğrencilerle yapabilecek birisi değilim, birkaç yıldan fazla imkansız katlanamam. Sizce durumlar nasıl olur?

Puanı kim bizi denetleyip verecek?
Puanları oluyor, kısmen başarı, ilgi ve torpil de etkili. İsteyen herkes fen lisesine geçemez.

Şu an öğretmenliği kestirdim gözüme ama meslek lisesindeki keko öğrencilerle yapabilecek birisi değilim, birkaç yıldan fazla imkansız katlanamam. Sizce durumlar nasıl olur?
Ben pek bilgili bir kişi değilim ve daha lisedeyim. Sadece ablam öğretmen o meslek lisesinde değil ama bir arkadaşı meslek lisesinde olduğundan onun deneyimlerini biliyorum. İlk zamanlar çok yakın bağ kurmaya çalışıyorsun fakat sonra sinirlenip sadece ders anlatıp çıkmaya çalışıyorsun yani sınıftakiler gözüne hayvan gibi geliyorlar sadece ders anlatıp maaşını almaya çalışıyorsun hiçbir bağ kurmazsan sıkıntı olmaz ama meslek lisesinde sıkıntılı, öğretmenlere atar gider yapan tiplerde oluyor. Sınıfta telefonla konuşan, üstünü öğretmenin yanında değiştiren tipler gibi. Ama iyiside var kötüsüde var fen lisesindede iyi kişi vardır meslektede, ikisindede sıkıntılı tiplerin çıkacağını düşünüyorum.

Neden bir öğretmen meslek lisesinde eğitim vermek istesin? Her tür kötü insanı olabiliyor ama fen liseleri genelde daha nizami oluyor. Öğretmenler neye göre fen veya meslek lisesine atanıyor, kendi seçebiliyor mu? Bir de fen liselerindeki öğretmenler daha nizami ve özel öğretmen gibiyken, meslek lisesindeki öğretmenler neden daha kaba olabiliyor? Bu %100 değil, benim gördüğüm genelde bu.

Okulunu seçebilir ama proje okulundan teklif gelmesi lazım onları da müdür çağırıyor meslek liselerine genelde atanma yoluyla geliyorlar.

Puanı kim bizi denetleyip verecek?
Hocam puan sistemini devlet veriyor. Denetleme gibi bir olay yok. Galiba öğretmenlik yaptığınız her sene puan alıyorsunuz yani uzun süre öğretmenlik yapıp, köklü bir öğretmen olursanız merkezi ve iyi okullarda öğretmenlik yapabilirsiniz.

Hocam puan sistemini devlet veriyor. Denetleme gibi bir olay yok. Galiba öğretmenlik yaptığınız her sene puan alıyorsunuz yani uzun süre öğretmenlik yapıp, köklü bir öğretmen olursanız merkezi ve iyi okullarda öğretmenlik yapabilirsiniz.
Hocam son olarak internette ortaokul ve lise öğretmenliğini seçmeyle ilgili bir şey yazmıyor. Öğretmen olurken biz mi seçiyoruz? Öğretmen olacak herkes aynı bölümü okuyor sonuçta, türkçeyse sözel türkçe öğretmenliği 4 yıllık. Neye göre ilk-orta-lise öğretmeni olunuyor bilginiz var mı? Son sorum bu arada teşekkürler. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı