Öğretmen yazılı sınav notunu düşürebilir mi?

Hammer Boy

Centipat
Daha fazla  
Sınavdan 100 aldım, herkes ayaktaydı ve ben de arkadaşlarımla arkada boğuşuyordum ama böyle kavga gibi değil, şakasına, boğuştuğum çocukta bir çizik bile yok. Hoca benim notumu 95 onunkini de 75'ten 70'e düşürdü. Sözlü notudan istediğini verebilir ama 100 aldığım yazılıdan nasıl 5 puan düşürebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavdan 100 aldım, herkes ayaktaydı ve ben de arkadaşlarımla arkada boğuşuyordum ama böyle kavga gibi değil, şakasına, boğuştuğum çocukta bir çizik bile yok. Hoca benim notumu 95 onunkini de 75'ten 70'e düşürdü. Sözlü notudan istediğini verebilir ama 100 aldığım yazılıdan nasıl 5 puan düşürebilir?
Evrak üzerinden değiştiremez. Sözlünüzden kesebilir ama.

Öğretmen sınav kağıdını değerlendirirken kullandığı cevap anahtarını kendisi ayarlar. Sana 100 verirken değerlendirme yaptığı cevap anahtarını değiştirip sınav kağıdını da yanlış okudum diyerek notunu yeniden değerlendirebilir.

Öğretmen sınav kağıdını değerlendirirken kullandığı cevap anahtarını kendisi ayarlar. Sana 100 verirken değerlendirme yaptığı cevap anahtarını değiştirip sınav kağıdını da yanlış okudum diyerek notunu yeniden değerlendirebilir.
Yine de sorunun cevabı değişmeyeceği gibi sorunun birden fazla çözümü varsa ve çocuk o çözüm yolunu doğru yaptıysa bir işe yaramayacaktır bu. Eger birebir cevap anahtarına göre şartı olsaydı Geometri dersinin sınavında bir sınıfta herkes 0 bile alabilirdi. Her ne kadar doğru yapsa da.

Çok uğraşmaya gerek yok bence, hoca kararlıysa düzelttirseniz bile sözlüyü düşürür bu sefer.

Muhtemelen korkutmak için ve sinirinden yaptığı bir şeydir. 95 gireceğini sanmıyorum ama eğer öyle girerse şikayet edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı