Öğretmenin işlenmeyen konudan soru sorması suç mu?

Öğretmenin bunu yapmasında bir sorun yok çok ileriye dönük konular sormuyorsa sıkıntı değil ve neredeyse her öğretmen müfredat'a geriden gelebilir, ilerisinde de olabilir.

Müfredatta ne yazıyorsa sınavda o çıkar, eğer o gün bir aksilik yüzünden ders işlemediyseniz yapacak bir şey yok ama hakaratten dolayı şikayetçi olabilirsiniz.

Bir hocamız var. Kendisi bir sınav yaptı ve o sınavda işlemediği bir konuyu sordu. Sınıfça şikayet ettik ancak bu kabul etmek yerine bize hakaret etti ve defterden kanıt göstererek "bakın biz burayı işlemişiz yalan söylemekle utanmıyor musunuz terbiyesizler" geri zekalılar vb. bir sürü hakaret etti. Aslında o gün ders işlemedik ve o ders seminer yüzünden kaydı. Hoca buna rağmen o dersi işledik diye kaydetmiş. Böyle yapılmasında herhangi yasal sorun var mı? Sonuçta yapılmadığı halde yapıldı diyerek resmi evrak üstünde yalan bilgi giriyor. Hoca çok ters bir hoca ve okula yeni gelmiş. Okulun öğretmenleri bile 10 yıldır buradayım ve böyle davranan bir hocayı ilk defa görüyorum diyorlar. Evrak konusunda böyle yapılmasının bir sorunu var mı? Okuldaki tüm öğrenciler ondan rahatsız buna öğretmenlerde dahil.

Aynı durum benim de başıma gelmişti, müdüre şikayet edersen pek takmayabilir ancak milli eğitim bakanlığına şikayet edebilirsiniz topluca ancak elinizde net bir kanıt olmalı.

nası kanıtlıcan reis 18 yaşından küçüklerin şahitliği kabul olmuyor
bizim okulumuzda tüm şubeler aynı anda aynı salonda sınav yapıyor yaklaşık 90 kişi şahitimiz var bununda bir değeri olmalı olmazsa bile hocanın yanında eşlik eden hocalarımızda var yani tek şahit ben yada sınıfım değil hocalarıda sayarsak 100 kişiye yakın şahit var

Müfredatta ne yazıyorsa sınavda o çıkar, eğer o gün bir aksilik yüzünden ders işlemediyseniz yapacak bir şey yok ama hakaratten dolayı şikayetçi olabilirsiniz.
hoca müfredatı umursamıyo sınav hazırlamakla uğraşmamak için test sormuş zaten

Sikayet edin müdüre ya da MEB'e.
tüm okulda çalkalandı zaten haber :d

Ben olda olsaydım hoca adam mısın sen derdim 😠
Pek bir şey yapamazsınız tabii ki dediği hakarettelerin büyüklüğüne göre eğer bir öğrenci bundan rahatsız olup velisine söylerse oda öğretmeni şikayette bulanabilir veya müdüre de gidebilir yani yapsa yapsa bu işi 3 4 tane veli yapar.

Hoca çok sinirlenmişti bir de egolu bir tip öbür şubeler neredeyse ağlayarak benden özür diledi siz hiç umursamıyorsunuz demiş DEMİŞ şöyle bir sıkıntı varki öbür şubelerin bu konudan haberi yok :D

Öğretmenin bunu yapmasında bir sorun yok çok ileriye dönük konular sormuyorsa sıkıntı değil ve neredeyse her öğretmen müfredat'a geriden gelebilir, ilerisinde de olabilir.
iyide hani resmi evrağa işlenmediği halde işlendi yazmış sorun bu şuanda

Son düzenleme:
hoca müfredatı umursamıyo sınav hazırlamakla uğraşmamak için test sormuş zaten
Öyle bir dünya yok, müfredattan sormak zorunda; Ayrıca test de soramaz. Direkt CİMER'e şikayet edin.

...geri zekalılar vb. bir sürü hakaret etti.
Hakaret etmesi zaten başlı başına bir suç. Dediğim gibi, CİMER'e şikayet edin.
Ama kanıtlayamazsın
Gayet de kanıtlar, sınav dediğin şey Resmî bir evrak.

Geri
Yukarı