Öğretmenin Öğrenciye Silikon İle Vurması

• Konuyu başlatan mehmetgecgel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

mehmetgecgel

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar adım Mehmet ben teknik meslek lisesi öğrencisiyim servis ile gidip gelen bir öğrenciyim. Servis her gün saat 7.20'de beni alıyordu ama ne olduysa ilk defa saat 7.10'da servis gelip kornasını çalmıştı o hızla takım çantamı ve önlüğümü alamadım aklıma bile gelemedi o heyecanla. Sonra okula vardık ve öğretmenin ilk defa önlüğünü getirmeyenler kapının orada kalsın getirenler içeri geçsin dedi, anlamadım gitti tüm şansızlığım o güne denk gelmişti ve öğretmen elektrik-elektronik yani ölçme dersine ait önlüğünü getirmeyenlere silikon ile sağ elimize neredeyse saatte 120 km hız ile ya da daha fazla bir vuruş sergiledi. Ve 3-4 kişinin ben dahil elimiz şişti diğer arkadaşlarımı bilmiyorum ama bana vurmadan önce ben öğretmene neden getirmediğimi açıklamıştım hoca kabul etmiyorum bahane deyip kaldığı yerden davam etmişti ben arkadaşlarıma gelin öğretmeni şikayette bulunalım dediğimde arkadaşlarım yok ya boş ver öğretmen şimdi bize takar düşük not verir.
Arkadaşlar lütfen yardım edin bir daha aynı davranışta bulunursa ne yapmam gerektiğini söyler misiniz ? Söylemeyi unutmuşum 10. Sınıf öğrencisiyim ve arkadaşlar bu öğretmen aynı davranışta bulunup şikayet ettiğimizi sayarsak bize takar ve notumuzu düşürme söz konusu var mıdır ? Şimdiden okuyup zaman ayırıp cevap veren kişilere çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli koşullar altında dayağın gerçekten cennetten çıktığına inansam da, size yapılan yanlışmış. Lisede öğrenci dövmek nedir ? Getirmeyeni uyarırsın, bir dahakine de derse almazsın olur biter.
Ali ağaoğlu'nun çocuğu değilsen, hiç bir eğitim kurumunda hocalarla uğraşmak yarar getirmez. Bence unutmaya bak sen olayı.

Uğraştım ve pişmanım.(n)

Ailende iri yapılı, sert biri gitsin hocanın yanına bakalım ne der :) Hakkınızı aramazsanız daha çok üstünüze gelirler. Allah bilir o hocalar derste anlatmıyordur.

Hiçbir şey yapmana gerek yok. Bizim okukdada öyleydi eğer öyle olmasa okul çok kötü durumlara gelebileceği için öyle sistemler uyguluyorlar. Bir daha unutmazsın derslerinden geri kalmazsın. Hala üsteleyip getirmeyen var demek o sistemi uyguluyorlar.

Yaptığı doğru bir şey. Hepsi sizin için bir derstir. O gün ya senin şansızlığına denk gelmiş yada her gün getirmiyor olabilirsin. Öğretmeni şikayet edebilirsin ama olan yine sana olur. Olanlardan ders çıkar.
Ha tabi hayati bir durum olur parmağın veya eline geri dönüşü olmayan veya ağır bir durum olur bu sefer hastaneye gittiğinde zaten sana sorarlar ona göre işlemler başlar. Demek ki o kadar hayati durum değilmiş hala yazı yazabiliyorsun :)

Eline vurmak yerine derse almasa tüm gün yok yazılacaksın zaten, yok yazılmak daha hafif bir ceza ise basıp gidebilirdin evine.
Yarın paşa paşa okul elbisenle gidip 6 veya 8 ders o sıralara oturmak zorunda kalacaksın neticede.

Bakma böyle dediğime ben de okulun gri T-Shirt'ünü hiç giymezdim lanet derecede saçma bir elbise çünkü, yinede okula makyajla - düğüne gider gibi kıyafetlerle gelen kızlar da hoş olmuyor. Okul okul olmaktan çıkıp mankenlik ajansına döner siz böyle yaparsınız. Erkekler en fazla T-Shirt giyiyor yinede.

Sabahın 6'sında hangi akla hizmet kalkıp hazırlanıp saçlarıyla başlarıyla makyajıyla uğraşıyorlar, nasıl oluyor da üşenmiyorlar ben hala anlamıyorum.
Ben geceden okulda giyeceğim elbiselerle yatardım, sabah kalktığımda elbise giymekle uğraşmamak için.
Yemin ediyorum kumaş pantolonla yattığım günler çoktur :)

Eline vurmak yerine derse almasa tüm gün yok yazılacaksın zaten, yok yazılmak daha hafif bir ceza ise basıp gidebilirdin evine.
Yarın paşa paşa okul elbisenle gidip 6 veya 8 ders o sıralara oturmak zorunda kalacaksın neticede.

Bakma böyle dediğime ben de okulun gri T-Shirt'ünü hiç giymezdim lanet derecede saçma bir elbise çünkü, yinede okula makyajla - düğüne gider gibi kıyafetlerle gelen kızlar da hoş olmuyor. Okul okul olmaktan çıkıp mankenlik ajansına döner siz böyle yaparsınız. Erkekler en fazla T-Shirt giyiyor yinede.

Sabahın 6'sında hangi akla hizmet kalkıp hazırlanıp saçlarıyla başlarıyla makyajıyla uğraşıyorlar, nasıl oluyor da üşenmiyorlar ben hala anlamıyorum.
Ben geceden okulda giyeceğim elbiselerle yatardım, sabah kalktığımda elbise giymekle uğraşmamak için.
Yemin ediyorum kumaş pantolonla yattığım günler çoktur :)
Hocam pantolon ile yatmak çok rahatsız edici :). Son günlerde kot pantolon ile yatıyorum ve gerçekten çok saçma bir durum olduğunu fark ettim. Sen de aynı şekilde rahatsız oluyor musun?

Öğrenciler kadar olayı abartan görmedim. Biz de geçtik bu sıralardan fakat gelip de bu durumdan şikayetçi olmadık. Keyfi olarak vurduklarını hiç sanmam, yapıyorsa da bir kabahatimiz vardır demektir. Bir daha bu korku ile önlüğünü almadan gitmeyeceksin.

Bu tür konular öğretmenlerimize bir hakarettir, konuyu kilitliyorum. Çok zorunuza gittiyse öğretmeninizle konuşursunuz tatmin olmadıysanız da idareye durumu bildirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı