Öğretmenleri bir türlü ciddiye alamıyorum

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Yaptıkları işi severek yaptıklarını hiç düşünmemem ile beraber, öğretmenlerin neden bu kadar zorlu bir meslek seçtiğini anlamıyorum. Ben 9. sınıf öğrencisiyim, her sabah okula gitmekten gram zevk almıyorum. Bir an önce şu 4 ayın geçmesini ve yaz tatiline girmemizi istiyorum. Ama öğretmenler hem bu yolları aşıp hayatlarını da bu şekilde okulda devam ettiriyorlar. Mesela her sabah uykularımızı bölüp okula homurdanarak gidiyorsak, onlar hem bizim zamanımızda kasti, hem de şimdiki hayatlarında kasti yapıyorlar. Maaşları da abartı yüksek değil. Bir öğretmen beni azarladığında anlık olarak yaşadığı hayatı düşünüp dediklerini ciddiye alamıyorum. Anlamıyorum bu insanlar neden hayatları boyunca sabahın köründe kalkıp zaten hayatlarının belli bir bölümünü orada geçirdikleri kurumlarda çalışmayı seçtiler. Hayatta en kötü şeyi bile yaparım ama öğretmenlik yapamam. İnsanın içi sıkılır hayatı kararır günün 7 saati ergen çocuklara ders vermekten. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yaptıkları işi severek yaptıklarını hiç düşünmemem ile beraber, öğretmenlerin neden bu kadar zorlu bir meslek seçtiğini anlamıyorum. Ben 9. sınıf öğrencisiyim, her sabah okula gitmekten gram zevk almıyorum. Bir an önce şu 4 ayın geçmesini ve yaz tatiline girmemizi istiyorum. Ama öğretmenler hem bu yolları aşıp hayatlarını da bu şekilde okulda devam ettiriyorlar. Mesela her sabah uykularımızı bölüp okula homurdanarak gidiyorsak, onlar hem bizim zamanımızda kasti, hem de şimdiki hayatlarında kasti yapıyorlar. Maaşları da abartı yüksek değil. Bir öğretmen beni azarladığında anlık olarak yaşadığı hayatı düşünüp dediklerini ciddiye alamıyorum. Anlamıyorum bu insanlar neden hayatları boyunca sabahın köründe kalkıp zaten hayatlarının belli bir bölümünü orada geçirdikleri kurumlarda çalışmayı seçtiler. Hayatta en kötü şeyi bile yaparım ama öğretmenlik yapamam. İnsanın içi sıkılır hayatı kararır günün 7 saati ergen çocuklara ders vermekten. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Annem babamda öğretmen. Hem en zorundan. Çünkü yapacak birey yok eşşek gibi gitmek zorunda olunabiliyor. Öğretmenlik başka bir meslektir.

Kendini eğitime, eğitmeye adamış insanlar ülkeyi cehaletten kurtarabilecek tek kahramanlar. Fazlasıyla saygı duyarım.
Dostum uyan. Kendini eğitmeye adamış insan öğrencisine herkesin içinde karaktersiz demez.

Neredeyse kimse istediği meslekte çalışmıyor zaten, parası vb. şeyler için çalışıyor insanlar ve çoğu meslekte zaten sabahın köründe çalışılıyor. Öğretmenlik de ayrıca çok rahat bir meslek. Haftada 4 gün çalışıp 15K civarı maaş alabiliyorsun yani en son öyleydi, asgari ücretin artmasıyla ne oldu bilemem.

Para için, dostum sence ülkemizde kaç kişi sevdiği işi yapıyor? ki öğretmenler için kendilerini zeki sanmaları da var, zekiyim diye takılan hocaların ana dilinden fazla dil bilmemeleri hayatlarında makale bile yazmamaları komik her neyse npc olarak gör onları ve hayatına devam et dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı