Öğretmenlerin Ciddiyetsiz Eğitim Vermesi

Eğitimde ciddiyetsizlikten bıktım. Zaten hocalar bir şey anlatamıyorlar.
Aradan 3 sene geçmiş, konuya yazmak istedim. 3 sene içerisinde hâlâ değişen bir şey yok. Okullardaki hocaların çoğu niteliksiz maalesef, işini layığıyla yapan hocalarıma lafım yok. Onların başım üzerinde yeri vardır her zaman için.

Dersi anlatamıyor, acısını öğrenciden çıkarıyor. Dersi düzgün anlatamıyor, yüksek not vererek geçiştirmeye çalıştırıyor. Onların eğitimden anladığı ne yazık ki bu. Bu şekilde eğitimci olunmaz, olunmamalı da. Değişmesi gereken çok şey var, çok.

Bazı öğretmenlerin hakkını yememek lazım. Onlar gerçekten kötü ortama rağmen bile öğrencisine bir şey katmaya çalışıyor. Diğerleri için bir şey diyemiyorum sistem bu önüne geçemezsiniz sınavları geçip bir dershane ile sınava girin.

@die, Türkiye şartlarında herkes aynı imkanda değil. %3'lük fark evde de kapatılabilir, öyle ahım şahım bir ortamı yok kısacası.
Gittiğin yere bağlı. Ayda 300-500 taksit ile yazılma imkanınız oluyor artık imkansız değil bunlar her aile yazdırabilir durumda olabiliyor. Eskiden 1000₺ iken öyleydi şimdi ayda 200-300 taksitle telefon alacağına dershaneye yazdırsın mesela.
Ahım şahım bir tarafı yok dershanenin, çoğu kişi ortamı için gidiyor.
Çalışan birisi her şekilde yapar kısaca.
Atma ziya... Ablam 40.000 sıralamadan 25.000'e düştü dershane sayesinde.

Eğitiminizi birkaç kişi yüzünden bitirmenizi tavsiye etmem. Ben geç de olsa fark ettim. Hiçbir hocayla, yüz göz olmamak için selam bile vermiyorum. En son teneffüste matematik hocasına soru sorayım diye gittim, adam idare birlikte olmamızı istemiyor dedi. Ben ne diyor bu diye boş boş bakınca sosyal mesafe kurallarını bahane ederek soruma cevap vermeyip telefon oynamaya devam etti. Böyle tipler çok.

@die o 300-500'le çocuğun başka eksiği kapatılabilir. Tabii paranın ne zor şartlar altında kazanıldığını bilemezsin. 20 yıl önceki gibi YouTube ve teknoloji bu kadar yaygın olmasa dershane gerekli derdim. Ancak şu an bir olayı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı