Öksürüğüm durmak bilmiyor

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık neredeyse bir yıl oldu sayılır belki de fazla bilemiyorum. Öksürüğüm durmak bilmiyor. Doktora da göründüm Covid diye birşey yok. Akciğerlerim sağlam ama bu gün balgamlı tükürüyorum açıkçası. Ne olabilir?

Bir türlü durmak bilmiyor. Bıktım artık.

Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık neredeyse bir yıl oldu sayılır belki de fazla bilemiyorum. Öksürüğüm durmak bilmiyor. Doktora da göründüm COVID diye bir şey yok. Akciğerlerim sağlam ama bugün balgamlı tükürüyorum açıkçası. Ne olabilir?

Verdiğiniz çok açıklayıcı bilgileri okuyarak ve cektirdiginiz tahlillerin sonucunu okuyarak ayriten eşsiz tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim ki doktora gidin.

Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık neredeyse bir yıl oldu sayılır belki de fazla bilemiyorum. Öksürüğüm durmak bilmiyor. Doktora da göründüm COVID diye bir şey yok. Akciğerlerim sağlam ama bugün balgamlı tükürüyorum açıkçası. Ne olabilir?

Doktor en iyi yol olacaktır burası sağlık ocağı ya da hastane değil.

Paranız varsa işini bilen bir doktora özele gidin. Devlet hastanesinde doktorlar bazı şeyleri bilse de şu an geçiştiriyor. Malum pandemi dönemindeyiz ve devlet hastanelerindeki doktorlar da bıkmış vaziyette. Yani genel olarak öksürüğü olan kişilere aynı ilacı daya gönder kafasıyla çalışıyorlar bu dönemde biraz. İşini bu dönemde de olsa hakkıyla yapan devlet hastanesi doktorlarına lafım yok ama böyle yapan bir çoğunluk olduğu aşikar. Umarım iyileşirsin, geçmiş olsun.

Ben kendi öksürüğümü kesmek için bal ve zencefili karıştırıp 1 kaşık yiyorum ve kısa sürede kesiyor.
Ama siz 1 yıldır olduğunu söylüyorsunuz bu öksürük için uzun bir süre.
Deneyin isterseniz.

Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık neredeyse bir yıl oldu sayılır belki de fazla bilemiyorum. Öksürüğüm durmak bilmiyor. Doktora da göründüm Covid diye birşey yok. Akciğerlerim sağlam ama bu gün balgamlı tükürüyorum açıkçası. Ne olabilir?

En iyi tanıyı doktor koyar diyeceğim ama şu dönemde özellikle devlet hastanesindeki doktorlar hastadan kaçtıkları için diyemiyorum.

Sinüzit olma ihtimalin yüksek.
Şunlara dikkat et :
- geniz akıntısı var mı?
- vücut pozisyonunun değişmesi ile artıyor, eksiliyor mu?
- sabahları daha çok mu oluyor?
Paranız varsa işini bilen bir doktora özele gidin. Devlet hastanesinde doktorlar bazı şeyleri bilse de şu an geçiştiriyor. Malum pandemi dönemindeyiz ve devlet hastanelerindeki doktorlar da bıkmış vaziyette. Yani genel olarak öksürüğü olan kişilere aynı ilacı daya gönder kafasıyla çalışıyorlar bu dönemde biraz. İşini bu dönemde de olsa hakkıyla yapan devlet hastanesi doktorlarına lafım yok ama böyle yapan bir çoğunluk olduğu aşikar. Umarım iyileşirsin, geçmiş olsun.
Bıkmış vaziyette olmaya hakları yok. Pandemi dolayısı ile ekstra prim alıyorlar. Öyle ki çoğu sıradan memurun ve işçinin 1 aylık maaşından bile fazla alıyorlar. Sizce hakları var mı?

Bıkmış vaziyette olmaya hakları yok. Pandemi dolayısı ile ekstra prim alıyorlar. Öyle ki çoğu sıradan memurun ve işçinin 1 aylık maaşından bile fazla alıyorlar. Sizce hakları var mı?
Hakları yok ama öyle yani. Elden de pek bir şey gelmiyor bazen. Kendim gittim gördüm ona göre yorumluyorum. Özelde gerçekten bu dönemde özel muamele gördüğünü hissettiriyorlar. Keşke pandemi döneminde yakalanmasaydınız böyle bir hastalığa. :(

Eğer mümkünse yaşadığınız şehirdeki tıp fakültesi hastanesine gidin.
Hem doktor olarak daha iyi oluyorlar, hem de profesör vb. doktorlara özel muayane ile girebiliyorsunuz.(Bölüme göre değişiyor ama 130-250 TL arası ücreti var.)

Bu bıkanlar genelde para için doktorluk mesleğini seçenler oluyor :D

Geri
Yukarı