Öksürüğüm Geçmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bronşit başlangıcı olabilir. Ben de de 2 hafta sürünce doktora gittim. Bronşit başlangıcı dedi. 6 tane iğne verdi ve sonra iğleştim. Bir şeyim kalmadı.

Korkacak hiçbir şey yok. Kasma kendini. 5-6 tane iğne ile geçirebileceğin bir hastalık, sana ilerde ciddi sağlık sorunları doğurabilir. Ondan sonra 50 tane de iğne yesen fayda etmez, başını duvarlara vurursun.

Şimdi burada öneriler veriyoruz ancak doğru bir hekime gitmen daha doğru olur. Anladığım kadarıyla bağışıklık sistemin çökmüş o yüzden yorgunluktan hemen hastalanmışsın. Zaten kış da geliyor onunda etkisi ve kırgınlık vardır üstünde.
İlk olarak şunları sorayım ona göre yönlendirmeye çalışayım seni.
*İlk önce boğazda ağrı veya yanma var mı?
*İdrar rengi açık mı?
*Ateşin gün içinde hangi saatlerde çıkıyor veya çıkıyor mu?
*Giyim tarzın sabah ne oluyor ve sabah ile akşam ortam sıcaklıkları ortalama kaç derece?
*Ne zamandır böylesin?
*Saat 12 civarında sıtma veya titreme oluyor mu?
*Öksürünce balgam geliyor mu?
*Burada reklam olmayacağı için doktorun yazdığı ilaç isimlerini ve dozlarını yazın.
Doktorun teşhis olarak ne yazdığını görebildiniz mi? Kontrole çağırmadı mı?
Eğer kırgınlık, ateş oluyorsa verilen ilaçlar arasında ağrı kesici ateş düşürücü yoksa (Bunu cevabı verdikten sonra yazacağım ilaç ismi) dediğim ilacı ek olarak kullanırsın eğer etkileşim olmayacak bir ilaç vermedi veya duruma göre.
Doğal olarak bal ve limon için, bunu yaptıktan 5dk sonra yine bulabilirsen aktar'dan ıhlamur alın yapıp için. Günde 1 veya 2 sefer bunu uygulayın. İlaçları tabi bırakmadan.
Cevabına göre ek olarak öneriler yapabilirim şu anlık bunları uygulayabilirsin.

Adminimiz de maşallah doctor gibi. :D
Yarı doktor sayılırım :) O kadar hasta içinde durdum ki çevremde bulunan doktorların yanlışlarını buluyorum. Verdikleri ilaçlar baştan savma ilaçlar oluyor ve gittiğim çoğu doktor bu yönde, yakında doktor krizleri çıkarsa şaşırmayın eşikteyiz şuan.

Şimdi burada öneriler veriyoruz ancak doğru bir hekime gitmen daha doğru olur. Anladığım kadarıyla bağışıklık sistemin çökmüş o yüzden yorgunluktan hemen hastalanmışsın. Zaten kış da geliyor onunda etkisi ve kırgınlık vardır üstünde.
İlk olarak şunları sorayım ona göre yönlendirmeye çalışayım seni.
*İlk önce boğazda ağrı veya yanma var mı?
*İdrar rengi açık mı?
*Ateşin gün içinde hangi saatlerde çıkıyor veya çıkıyor mu?
*Giyim tarzın sabah ne oluyor ve sabah ile akşam ortam sıcaklıkları ortalama kaç derece?
*Ne zamandır böylesin?
*Saat 12 civarında sıtma veya titreme oluyor mu?
*Öksürünce balgam geliyor mu?
*Burada reklam olmayacağı için doktorun yazdığı ilaç isimlerini ve dozlarını yazın.
Doktorun teşhis olarak ne yazdığını görebildiniz mi? Kontrole çağırmadı mı?
Eğer kırgınlık, ateş oluyorsa verilen ilaçlar arasında ağrı kesici ateş düşürücü yoksa (Bunu cevabı verdikten sonra yazacağım ilaç ismi) dediğim ilacı ek olarak kullanırsın eğer etkileşim olmayacak bir ilaç vermedi veya duruma göre.
Doğal olarak bal ve limon için, bunu yaptıktan 5dk sonra yine bulabilirsen aktar'dan ıhlamur alın yapıp için. Günde 1 veya 2 sefer bunu uygulayın. İlaçları tabi bırakmadan.
Cevabına göre ek olarak öneriler yapabilirim şu anlık bunları uygulayabilirsin.

Boğazımda ağrı yok.
Normal.
Ateşim çıkmıyor.
Pek kalın giyindiğim söylenemez, sabah giderken annem zorla montumu giyindiriyor, okuldan saat 12'de çıkıyorum ve montumu giyinmeden çıkıyorum.
1 Haftadır böyleyim.
Sıtma ve titremem yok.
Balgam gelmiyor.
AERIUS 0.5 mg/ml şurup. Lavenil 30mg/ 5 mL şurup. Dolorin cold tablet. İlaç olarak bunları verdi.
Doktor sırtımı dinledi, boğazıma baktı. Akciğerimde falan birşey yokmuş, boğazımdan oluyormuş.
Bal ve süt falan içiyorumda pek faydası olmuyor.

ROM at geçer.:D Şaka bir yana gerçekten başka bir doktora git. Sıkı giyin ve boğazını atkı vb. bir şey ile sıcak tut. Sert yiyecekler ye.(Sert yiyecek boğazına takılarak gider ve şişkinliği indirir.) İlaçlarını düzenli kullan ve iğne gerekliyse yaptır. Sağlık bu, şakaya gelmez.:D

ROM at geçer.:D Şaka bir yana gerçekten başka bir doktora git. Sıkı giyin ve boğazını atkı vb. bir şey ile sıcak tut. Sert yiyecekler ye.(Sert yiyecek boğazına takılarak gider ve şişkinliği indirir.) İlaçlarını düzenli kullan ve iğne gerekliyse yaptır. Sağlık bu, şakaya gelmez.:D
Kendime bir Cyanogen kurayım, belki stabilleşirim. :D :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı