Öldükten sonra ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama hocam dinim İslam diyorsunuz fakat bilemeyiz diyorsunuz agnostiğe giriyor bu cümle bilip bilmeme konusunda ise bilebiliriz kanıtları da var araştırabilirsiniz.

Hocam hayır, ben inanıyorum ama gerçek mi değil mi ölmeden anlayamam. Elhamdülillah Müslüman'ım bu arada hocam ne agnostiği yahu?

Din eğlenme aracı değildir.

Muhteşem deyindiniz Enes hocam.

Din eğlenme aracı değildir.
Burada eğlenmekteki kasıt başkalarının inancını aşağılamak veya onunla dalga geçmek değildir. Eğlenmek diye algıladığınız şey sadece gülmekle oluşan bir eylem değil. Hangi konuda olursa olsun bir şeyi yaparken veya bir konu hakkında konuşurken, tartışırken keyif alıyorsanız, karşıdaki insanların düşüncelerini severek zevk alarak dinliyorsanız yine eğlenmiş sayılıyorsunuz.

Burada eğlenmekteki kasıt başkalarının inancını aşağılamak veya onunla dalga geçmek değildir. Eğlenmek diye algıladığınız şey sadece gülmekle oluşan bir eylem değil. Hangi konuda olursa olsun bir şeyi yaparken veya bir konu hakkında konuşurken, tartışırken keyif alıyorsanız, karşıdaki insanların düşüncelerini severek zevk alarak dinliyorsanız yine eğlenmiş sayılıyorsunuz.

Öyle deseniz anlarım o zaman eğlenmek demeyiniz.

Varılacak tek nokta hiçbir şeyi umursamayın ve kafaniza göre yaşayın. Çünkü kimse hatırlamayacak.
Ben öyle düşünmüyorum. Dinim İslam olduğum için hayatıma çeki düzen vermen lazım.

Bir nevi eğleniyorsunuz işte dinlerde. Cennet, cehennem, Allah gibi kavramlar tamamen hayal ürünü olduğuna dair tek bir kanıt bile yok ve ilkel yöntemlerle yazılmış bir kitaba bakarak inanıyorsunuz ki o ilk yazılan kitap bile ortalıklarda yok.

Allah'ın A sını büyük yaz terbiyenizi takınınız lütfen Müslüman olmadığınız belli ve buna rağmen dinlerle dalga geçeceksiniz diye bir şey yok o ilk yazılan kitap bile ortalarda yok demek Müslümanlığa yapılan bir saygısızlık Müslüman değilsiniz diye her dine laf atacaksınız dalga geçeceksiniz diye bir şey yok.Ben Müslümanım fakat sizler gibi diğer dinlere Hristiyanlık,Yahudilik gibi dinlere laf atmam.

Bir nevi eğleniyorsunuz işte dinlerde. Cennet,cehennem,allah gibi kavramlar tamamen hayal ürünü olduğuna dair tek bir kanıt bile yok ve ilkel yöntemlerle yazılmış bir kitaba bakarak inanıyorsunuz ki o ilk yazılan kitap bile ortalıklarda yok.
Lütfen kendiniz inanmıyorsanız. İnana başka insanların dinine saygı gösterin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı