Öldükten sonra ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet ben de mezun olalı 10 sene oldu. Hala unutmadım. Vize haftasıydı. Vizelere girmek için otobüsten indi bana ne haber dedi ve sonra gitti.

Madem kainattaki her şeyi dinle açıklayabiliyoruz o zaman hastalanınca neden doktora gidiyorum?
Entropi diye bir şey duymuş muydun?
Kaostan doğan düzen demektir.

Mesela ben şimdi gözlerim astiğmat. Gözlük yerine Allah'a yalvarsam gökten bir ışık inip gözlerimi iyileştirir mi?

Palu ailesi geldi şimdi aklıma

Carl saganın cosmos kitabını okumadan gezegenler evrenler falan yazmazsan daha iyi.
Her şeyi Allah’tan beklemen dinde de doğru değil zaten. Elinden geleni yapıp dua ile Allah’tan beklersen Allah sana ya bu dünyada ya da öbür dünyada doğru olanı verir. Vucüdümuzdaki yaklaşık 100.000 KM damarında kendiliğinden oluşması tesadüf değildir heralde. Ya da örneğin diyaliz makinesi günde 400 litre kan temizleyebiliyorken 2-3 filtreye sahip ve yaklaşık 90 KG. Böbreklerimiz ise günde 1500 litre kan temizliyor ve 2.4 milyon filtreye sahip sadece 100 gr. Buda mı kendiliğinden oldu? Ağızından çıkan ses dalgalarının düzenli sistematik atom hareketleriyle kulağa sesin ulaşmasından dolayı konuşabiliyoruz. Buda mı tesadüf?

Hocam bi dininiz ne sorusunun farklı versiyonu olmamış mı.

Her şeyi Allah'tan beklemen dinde de doğru değil zaten.

Hem bütün kainati yaratan o hem de ondan her şeyi beklemek doğru değil.
İşine gelince o yarattı gelmeyince her şeyi bekleme sözleri aynen aynen.

Öldükten sonra ne mi olur? Sevdiklerini kaybedersin değer verdiğin insanlardan uzaklaşırsın, bir süre sonra da seni unuturlar hep böyle olur bu yalnız kalırsın. Hiçbir şeyi bilemeyiz fakat şu kesindir ki öldükten sonra yalnız kalırsın.

Hem bütün kainati yaratan o hem de ondan her şeyi beklemek doğru değil.
İşine gelince o yarattı gelmeyince her şeyi bekleme sözleri aynen aynen.

Hocam dinde tevekkül kavramı vardır. Önce gereken dünyevi işi yaparsın sonra Allah'tan beklersin.

Türkiye simulasyonundan çıkıp, yurt dışındaki strestsiz hayatımıza devam ediceğiz :)

İnsanlar dinin sadece sığınma aracı olduğunu anlayacaklar ve tek baslarina kalacaklar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı