Öldükten sonra ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bazısına göre sonsuz bir uyku. Bazısına göre ise bir başlangıç. Bazısına ise bir uykudan uyanma. Tartışmaya çok açık bir konu. Fakat tartışıldıkça heyecan veren bir konu. Öldükten sonra sizce ne olacak?

Milyonlarca yıl tartışsan bile, tartışmaktan başka bir faydası olmayacak bir konu ve soru.

Varılacak tek nokta hiçbir şeyi umursamayın ve kafaniza göre yaşayın. Çünkü kimse hatırlamayacak.

Mesela bu üzerine düşünülmesi gereken sorunlardan biri; keyfine göre yaşayıp, her şeyi kendine hak görenlerin tiranlığına vesile fikir öbeği.

GPU ile CPU gibi kalp ve beyini, bedeni anakart olarak düşünürsek ileride beyin ve kalp değişimi yapılabileceğini düşünüyorum ben. Aslında anlayana hayat çok kolay gelebilir.

Ölmeden önce hayatımı bir ssdiye yedeklemek isterdim benden sonrakiler açıp bakar ne yaşamış bu adam diye.

Hocam ben bir şeye saçma demedim konuya yeni geldim zaten sakinleşin :D sadece mesajı görünce belirtmek istedim.

Kanka Allah'a inanman yetmiyor ki. Imanın 6 sarti vardir biri de ahirete inanmaktir.
Biliyorum knk zaten ama aklima arada boyle bi dusunce gelip duruyor yani

Kimse ölümden sonrasında bir şey olacağını kanıtlayamaz kimse ölümden sonra bir şey olmayacağını kanıtlayamaz böyle konular gereksiz.

Cesedin çürür ve bir süre sonra unutulur gidersin. Yaptıklarından sevap/günahlarından hesaba çekiliyorsun. Sevapların günahlarından fazlaysa günahlar silinir ve cennete gidersin, günahların fazlaysa cehenneme gidersin. Bazı insanlar cehennemde cezasını çektikten sonra cennete girecek. Bu olay kıyametten sonra olacak. Ölenler simsiyah bir boşlukta olacaklar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı