Öldükten Sonra Ne Var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok olacaz değil mi? Acaba ölünce bir şey hissetmiyoruz ya peki ölmek nasıl hissettiriyor? Yani bu soru paradoksa giriyor. Eğer ölüyorsak öldükten sonra ne var sorusuna hissederek cevap vermemiz gerekiyor ama öldüğümüz için bir şey hissetmiyoruz.
Doğru, paradoks mudur bilmem fakat. Hissetmeni sağlayan organ var olduğu sürece bir şeyleri hissedebilirsin. Bununla da sınırlı değil aslında. Her gün uyurken bilinçsizce geçirdiğiniz saatler size bir şey hissettiriyor mu? Gördüğünüz rüyalar dışında hayatınızın büyük bir bölümünü uykudayken, bir nevi ölü olarak geçiriyorsunuz. Böyle anlatınca ölüm o kadar gizemli bir şey gibi gelmiyor.

Aslinda ben ölüm aninda ki hissi ve sonrasını merak ediyorum.

Doğru, paradoks mudur bilmem fakat. Hissetmeni sağlayan organ var olduğu sürece bir şeyleri hissedebilirsin. Bununla da sınırlı değil aslında. Her gün uyurken bilinçsizce geçirdiğiniz saatler size bir şey hissettiriyor mu? Gördüğünüz rüyalar dışında hayatınızın büyük bir bölümünü uykudayken, bir nevi ölü olarak geçiriyorsunuz. Böyle anlatınca ölüm o kadar gizemli bir şey gibi gelmiyor.
Evet ama uykudayken bir şey hissederek uyanıyoruz.

Benim inancıma göre ahiret. Bazı insanlara göre Spectate moduna geçicez. Garip yani gayet garip. Bi' arkadaş rüyada nasılsak öyle olacak demiş. Ben karadelikte bükülerek ölürsem rüyalarım karadeliğe çekilecek ve ben tekrar mı doğacağım. Anlayamıyorum.

Aslinda ben ölüm aninda ki hissi merak ediyorum.
Bunun için ölümden dönenlerin deneyimlerini okuyabilirsiniz.

Evet ama uykudayken bir şey hissederek uyanıyoruz.

Önemli olan uyurken nasıl hissettiğimiz değil mi? Sonsuza kadar uyuduğunuzu hayal edin. Veya başka bir bakış açısıyla, henüz doğmadan önce ölü olduğunuz binlerce, milyonlarca yıl bir şey hissettiniz mi?

Doğmadan önce nasılsak, öldükten sonra da öyle. (Bence)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı