Öldükten Sonra Ne Var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkesin dinine göre ne olabileceğini tahmin edebilirsiniz sadece. Ateistler için son İslam dinine inanlar için Cennet veya Cehennem gibi. Yeniden hayata gelemeyeceğimizi "tahmin ediyorum" çünkü herkesin bir hakkı var sadece.

Bebeğini emzirmesi (beslemesi) için kullanacağı organlarının "yeni yeni" belirginleşmeye başladığı anlamına geliyor. Yaş olarak bakacaksak 11-12 gibi. Holy pedofili! Gerçekten böyle isteyenler burada var mı bilmiyorum da bana Steam'den ulaşsınlar, ağız tadıyla doya doya küfredeyim.
O yaşta evlenenleri pedofili diye etiketleyip ağız tadıyla küfretmek istiyorsanız 3-4 kuşak önceki(150-200 yıl ve daha öncesi) dedenizden başlayabilirsiniz. Hatta muhtemelen o kadar geriye gitmenize de gerek kalmayabilir. Çünkü henüz 1978 gibi 40 yıl kadar yakın bir süre önce yapılan "Türkiye Doğurganlık Araştırması" sonuçlarına göre kadınlarda ilk evlenme yaşı olarak <14 oranı %16.2 ve 15-17 oranı %41.1. Zaten totalde de ortalama evlilik yaşı 17.4 olarak bulunmuştur. Bununla ilgili olarak örnekler çoğaltılabilir. Sadece Türkiye için geçerli değil bahsettiğim şeyler. Tüm dünyayı genel olarak kapsamakta. Örneğin henüz 5 yıl öncesine kadar İspanya'da hakim izniyle evlilik yaşı 14'tü. Dediğim gibi buna pek çok örnek verilebilir ama merakınızı uyandırdıysam sizin araştırıp kendi çabalarınızla bulmanız daha iyi olabilir.

O yaşta evlenenleri pedofili diye etiketleyip ağız tadıyla küfretmek istiyorsanız 3-4 kuşak önceki(150-200 yıl ve daha öncesi) dedenizden başlayabilirsiniz. Hatta muhtemelen o kadar geriye gitmenize de gerek kalmayabilir. Çünkü henüz 1978 gibi 40 yıl kadar yakın bir süre önce yapılan "Türkiye Doğurganlık Araştırması" sonuçlarına göre kadınlarda ilk evlenme yaşı olarak <14 oranı %16.2 ve 15-17 oranı %41.1. Zaten totalde de ortalama evlilik yaşı 17.4 olarak bulunmuştur. Bununla ilgili olarak örnekler çoğaltılabilir. Sadece Türkiye için geçerli değil bahsettiğim şeyler. Tüm dünyayı genel olarak kapsamakta. Örneğin henüz 5 yıl öncesine kadar İspanya'da hakim izniyle evlilik yaşı 14'tü. Dediğim gibi buna pek çok örnek verilebilir ama merakınızı uyandırdıysam sizin araştırıp kendi çabalarınızla bulmanız daha iyi olabilir.
Bu yazdıkların bunun pedofili olduğu gerçeğini değiştirmiyor ki. İnsanlık asla kusursuz olmadı. Böyle bahaneler gereksiz bence. 🙂

• Beğen
İfadeler: acv
Doğmadan önce nasıl hiçbir şey bilmeyip, duymayıp, hissetmiyorsak; öldükten sonra da, bilmeyeceğiz, duymayacağız, hissetmeyeceğiz.

Kendini geliştirmiş, çevreye duyarlı, içinde insan ve iyilik sevgisi olan insanların ödüllendirilip; kibirli, yobaz ve toplum huzurunu kaçıran insanların cezalandırılacağı bir sistem olmasını çok isterdim ama yok işte. 🙂

Bu yazdıkların bunun pedofili olduğu gerçeğini değiştirmiyor ki. İnsanlık asla kusursuz olmadı. Böyle bahaneler gereksiz bence. 🙂
İnsanımızda araştırmamak iliklere işlemiş. 14 yaşında bir kızın evlenmesi dediğinde gözünün önüne türk dizilerindeki 70 yaşında ağa ile 15 yaşında zorla evlendirilen kız sahnesi geliyor hemen. Amaç herhangi birşeyi savunmak değil araştırmadan yargılanmasını önlemek. Cinsel rüşt yaşını ve dünya genelindeki Almanya, İtalya, İspanya, Portekiz vs. ülkelerde cinsel rüşt yaşını biraz araştırın. Zaten sanırım en fazla 50 sene içinde Türkiye'de de kişisel hak ve özgürlükler kapsamında uygulamaya konması istenecek.

Ben bundan 244 yıl önce Yemen'de " Baharat" aşiretinin beyi idim.
Adım Cabbar Bin Emin'di. Baharat satıyorduk.

@enemaque Bana laf ediyorsun da durumun ne olduğu gayet ortada. Yeni tomurcuklanmış dediğinde 40-50 yaşındaki heriflerin ağızları sulanıyorsa bunun altındaki neden bellidir. Yaşı küçük, tecrübesiz, iradesi henüz gelişmemiş, kıyaslama yapacak durumda değil ve başka bir nedeni daha var da söyletme. Buna direkt PEDOFİLİ denir. 15-16 yaşındaki eşit iradedeki bir erkek ve kızın birlikteliği ile 15 yaşında kıza karşı 50 yaşındaki herifin (adam demiyorum özellikle) birlikteliği aynı şey değildir.

Gelelim diğer konuya, işine gelen örnekleri veriyorsun çünkü. Ona bakarsan İsviçre de kadınlara seçme hakkını en son veren ülkelerden biri, İsviçre böyle yaptıysa doğru mu diyeceğiz? Senin de araştırman gereken bir şey var, o saydığın ülkelerde 14 yaşındaki bir kız ile 40 yaşındaki adamın ilişkisi de yasal değildir. Limited relationship yasalarına girer bu durum ve bunun nedeni de söylediğim "irade" farkıdır. Sen İngiltere'de 16 yaşındaki bir çift olarak cinsel birliktelik yaşayabilirsin, Almanya'da 14 yaşında çift olarak birliktelik yaşayabilirsin ama 40 yaşında gidip bu yaştakilerle birlikte olamazsın. Unlimited relationship kanunları o saydığın ülkelerin çoğunda 18. Çok ender gelişmiş denilen ülkelerdeki bu yaş sınırı daha düşük. Onlardan biri İrlanda mesela, yaş sınırı 17 bu ilişki türünün legalizasyonu için.

Evlenme yaşlarına gelelim, geçmişte insanlar erken yaşta evlendiler diye doğru olanı mı yaptılar? O zaman geçmişte yapılan her şeyi doğru kabul edelim. Geçmişte ortalama ömür süresi günümüze göre çok daha azdı, insan sayısı da azdı ve üremek için insanların daha küçük yaşlarda evlendirilmesi gerekiyordu. Bu mecburiyetler ortada kalmamaya başlayınca da bu durum giderek azalmaya başladı. Dönemsel farklılıkları ve medeniyet düzeyini göz önünde bulundurmadan yorum yapılmaz. Durumlar dönemsel olarak yorumlanır.

Kendisiyle eşit iradeye sahip olmayan, reşit bile kabul edilmeyecek küçük bir kıza karşı böyle hisler besleyenler aşağılık pedofililerdir. Hele hele o verdiğim örnekteki 11-12 yaşlarına sulanmaya daha da ağır laf ederim de yeri değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı