Ölen kişileri rüyada görmek

Geçtiğimiz ay dedemi kaybettim. Onu rüyada görmek için ben de çok uğraştım ancak bir çözüme ulaşamadım. İnternette bazı duaların okunarak yatılması gerektiği belirtiliyordu, yaptım ancak olmadı. Sonrasında da tüm gün boyunca aklımdan dedemi geçirdim ancak gene de olmadı. Bu rüya işi bir tık şans gibi geliyor bana.

@576864 gerçekten olmuyor, bir gün boyunca hiçbir şey yapmadan onu düşündüm ancak olmadı. Tam tersine acılarım depreşti, daha çok üzüldüm.

Hocam düşünmek işleri daha da zorluyor. Ben mesela 2 ayı geçkin sevdiğim kızın simasını beynimde canlandıramıyorum. Fotoğraftan hatırlıyorum ama aklımda hep kilitleniyor. Şansımı sonuna kadar hala zorluyorum. Bu da benim saçmalığım işte.

Bir süre sonra sima da beyinden siliniyor, canlandırılması pek mümkün değil ancak resimlerden gördüğünüzde aklınıza gelebilir. Aslında beyin de hayatın bir acı gerçeğini yapıyor, bir süre sonra beyin de unutuyor. İlgili kişiyi yüz yüze tekrardan göremediğimizden dolayı beyin de hatırlayamıyor ve canlanmasını hafızamızda dahi görsel olarak canlandıramıyoruz.

Fotoğraftan hatırlıyorum ama aklımda hep kilitleniyor. Şansımı sonuna kadar hala zorluyorum. Bu da benim saçmalığım işte.
Beyninin kendini koruma mekanizması. Bir olaydan veya kişiden kaynaklı bir süre boyunca üzüntü duyunca beyin unutma yoluna giderek kendini korumaya alıyor.

Geri
Yukarı