Rüyada Gördüklerinizin Gerçekleşmesi

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar merak ediyorum bu tür şeyleri yaşyanlar varmı ben şahsen hayatımda 3 kere rüyamda gördüğüm şeyin aynısını yaşadım. Ve bu tür şeyleri yaşayan birkaç arkadaşımda var. Acaba bunun bilimsel bir açıklaması varmı görüşlerinizi mutlaka belirtin.
Yaşadığım ve diğer arkadaşlarımın yaşadıklarına gelince.

Ben ilk olarak 13-14 yaşlarında iken yolda karşıya geçerken ağaçtan koluma böcek sıçramıştı ve hemen önümden siyah bir araba geçmişti. Ve bunun aynısını ertesi gün yaşadım inanılmaz ama gerçek.(Diğer 2 sinden bahsetmek istemiyorum gerçektende önemli birşeydi benim için)

Arkadaşımın yaşadığı şeye gelince rüyasında sabah olacak şeyleri görüyormuş 14-15 yaşlarında iken bu kısa zaman sürmüş.

Diğer arkadaşımın yaşadığı ise aslında Abi derim benden 5 yaş büyüktür kendisi Askere gitmeden önce rüyasında askerde yürüyüş yaparken bir buz birikintisinin üstüne basarak gitmiş sonra askere gittiğinde aynısını Kütahya da yaşamış ve şaşırmış komutanlarına söylemiş.

Son düzenleme:
Benim rüyalar genelde fantastik, gerçek ortamlarda geçen, arkadaşlarımla vesaire falanda görüyorum ama senaryolar olacak gibi değil :) . O arkadaşının bahsettiği iyiymiş, ben geleceği görsem banko bir iddaa kuponu yapar Mars'a bilet alırdım :) .

Hz. Yusuf a.s'ın hayatında da vardır. Rüyalar tabiri itibari ile aynen gerçekleşebilir.

Konuya dini açıdan bakmak istemiyorsan var yada yok ne fark eder desem daha büyük tartışma çıkar.

Sonuç Hiç olmak ise var olmakta başlıbaşına bir hiçtir.

Yegane felsefe sonuç hiç olmak ise, felsefenin kendi hiç :)

2+2=4 2-2=0

Varsa var oluyor varken, varsay ki yok dersen sıfır yani yok oluyor.

Bunu bende yaşamıştım. Bu bana 4-5 sefer oldu. Emin olduğum 3-4 durum var. Bazen yaşadığım şeyleri tekrar yaşıyorum hissine kapılıyorum. Bazen de rüyada olup olmadığımı anlayamıyorum.

Hz. Yusuf a.s'ın hayatında da vardır. Rüyalar tabiri itibari ile aynen gerçekleşebilir.

Konuya dini açıdan bakmak istemiyorsan var yada yok ne fark eder desem daha büyük tartışma çıkar.

Sonuç Hiç olmak ise var olmakta başlıbaşına bir hiçtir.

Yegane felsefe sonuç hiç olmak ise, felsefenin kendi hiç :)

2+2=4 2-2=0

Varsa var oluyor varken, varsay ki yok dersen sıfır yani yok oluyor.
Elhamdülillah müslümanım ama yani garip birşey bilimsel olarak nasıl bir cevabı vardır merak ediyorum mutlaka birkaç bilim adamınında başına gelmişmidir acaba diye. Ayrıca hiçlik kavramına girersek işin içinden hiç çıkamayız :D :D

Dejavu dedikleri şey ayda bir kere mutlaka bana oluyor. O anı daha önce yaşamış gibi hissediyorum. Rüyalarımı hatırlayamadığım için rüyalarımla alakalı bir şey olup olmadığını bir türlü öğrenemedim.

Dejavu dedikleri şey ayda bir kere mutlaka bana oluyor. O anı daha önce yaşamış gibi hissediyorum. Rüyalarımı hatırlayamadığım için rüyalarımla alakalı bir şey olup olmadığını bir türlü öğrenemedim.
Bu dediğiniz olayları beyninizin sağ veya sol herhangi bölgenin diğer bölgeden erken algılaması ile oluşan birşey bizim burda bahsettiğimiz rürya görürsün uyanırsın ve aklında kalır sonra aynı şey gerçek hayatta bir şekilde olur birerbir aynı şekilde.

Bende mi soru var be arkadaş ben hiç rüya görmüyorum uzun zamandır :D Ya da o kadar derin uyuyorum ki rüyayı bile hissetmiyorum :D

Benim de başıma geldi. Gördügüm sabahı olmadı ama hatırlıyordum ne gördüğümü ve bi zaman sonra gerçekleşince tüylerim diken diken oldu.

Dün insanların ellerini sırayla tek tek kestiklerini gördüm. Aralarında benim akrabalarımdan da vardı. Bu tip rüyaların gerçek olacağını sanmam. Daha önce bir film izlemiştim. Filmde kadının bacaklarını kesiyorlardı. Muhtemelen o bilinçaltıma yerleşmiştir. Birçok rüya için aynı fikirdeyim. Gerçekleşenler çok nadir çıkar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı