Ölen yakınım ile dalga geçiliyor

Ya ben olsam hiç disiplin umursamaz direk dalardım parçalardım.
Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. 6 Şubat depreminde 6 yakınımı kaybettim ve sınıfta kendini "Dark mizahçı" olarak adlandıran saygısız bazı şahıslar bunlar ile dalga geçiyor. Çok sinirleniyorum fakat kavga etmeyi de pek seven birisi değilim. Hocaya şikayet etmek de istemiyorum. Zaten kayıplarım beni çok üzerken bir de tekrardan aklıma getirmek istemiyorum. Bu şahıslara karşı ne yapabilirim?

En mantıklı çözüm gidip bu durumu müdüre şikayet etmek. Bu kadar ciddi bir konuda mizah yaptığını sanan birkaç embesili sadece sözlü uyarı ile uyaracağını sanmam. Baktın bu da işe yaramıyor depremde yakınını kaybetmiş bir hocan varsa bu konuyu ona taşı. Gerekeni o yapacaktır.

Hocam başınız sağ olsun.

Bu kişileri önce epey aşırı çok sert bir dille ikaz edin.

Devam ediyorlar ise velinize söyleyin bu kişilerden şikayetçi olsun okula gelerek. Tek başınıza giderseniz öğretmenleriniz ve diğerleri sizi ciddiye almayabilir.(insan olan ciddiye alır ama lafta kalmaması için diyorum bunu)

Akran zorbalığı her yaşta aynı maalesef. Böyle şeyleri öğretmene müdüre artık kim ilgileniyorsa şikayet edin. Şikayet edince yine üstüne gelen olursa yine şikayet. Burada konu ölüm kalım, zayıf, şişman, gözlüklü filan olmak değil çocuklar belli bir sayısal üstünlük sağlayınca her konuda dalga geçip baskı yapabilirler. Kimse bunun altında ezilmek zorunda değil.

Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. 6 şubat depreminde 6 yakınımı kaybettim ve sınıfta kendini "Dark mizahçı" olarak adlandıran saygısız bazı şahıslar bunlar ile dalga geçiyor. Çok sinirleniyorum fakat kavga etmeyi de pek seven birisi değilim. Hocaya şikayet etmek de istemiyorum. Zaten kayıplarım beni çok üzerken bir de tekrardan aklıma getirmek istemiyorum. Bu şahıslara karşı ne yapabilirim?

Bazı kansızlarla uğraşmaktansa yoluna bak. Şikayet etmek istersen müdüre veya sınıf öğretmenine durumu açıkla.

Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. 6 Şubat depreminde 6 yakınımı kaybettim ve sınıfta kendini "Dark mizahçı" olarak adlandıran saygısız bazı şahıslar bunlar ile dalga geçiyor. Çok sinirleniyorum fakat kavga etmeyi de pek seven birisi değilim. Hocaya şikayet etmek de istemiyorum. Zaten kayıplarım beni çok üzerken bir de tekrardan aklıma getirmek istemiyorum. Bu şahıslara karşı ne yapabilirim?
Direkt müdüre gidip depremde böyle bir acı yaşadık ve .... isimli arkadaş dalga geçiyor dersen bu konularda herkes çok katı ki öyle de olunması lazım gereğini yaparlar depremi yaşamayan ve şerefi olmayan böyle davranır hiç orta yolu bulmaya gerek yok çok katı olun direkt şikayet edin.
Depremde hayatını kaybeden insanlarla dalga geçen kişinin cezası tatlı söz değildir.

Geri
Yukarı