Dalga geçilmekten korkmak

Mustafa4243

Femtopat
Herkese merhaba, arkadaşlar. Lise 2 öğrencisiyim, Anadolu lisesinde okuyorum. Dalga geçilmekten çok korkuyorum. Mesela beden derslerine girmek istemiyorum çünkü geçen sene bir basketbol yarışması yapmıştık ve ben atamamıştım kaybetmiştik. Atamadıktan sonra da birkaç kişi dalga geçti ve bu olay bende travma oldu. Bu olay yüzünden beden derslerine girmek istemiyorum. Sınıfta ders yaparken parmak kaldırmaktan da çekiniyorum bazen. Acaba sınıfta dalga geçerler mi diye düşünüyorum. Bir şey yapacakken ilk düşündüğüm şey dalga geçilir miyim? Yani dalga geçilme korkusu ve öz güvensizlik bende çok büyük bir problem. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Herkese merhaba, arkadaşlar. Lise 2 öğrencisiyim, Anadolu lisesinde okuyorum. Dalga geçilmekten çok korkuyorum. Mesela beden derslerine girmek istemiyorum çünkü geçen sene bir basketbol yarışması yapmıştık ve ben atamamıştım kaybetmiştik. Atamadıktan sonra da birkaç kişi dalga geçti ve bu olay bende travma oldu. Bu olay yüzünden beden derslerine girmek istemiyorum. Sınıfta ders yaparken parmak kaldırmaktan da çekiniyorum bazen. Acaba sınıfta dalga geçerler mi diye düşünüyorum. Bir şey yapacakken ilk düşündüğüm şey dalga geçilir miyim? Yani dalga geçilme korkusu ve öz güvensizlik bende çok büyük bir problem. Yardım edebilirseniz sevinirim.
Dalga geçenle öyle bir dalga geç ki sinirden gözü dönsün.

Hocam o kadar çok dalga geçtiler ki ortaokulda liseye geçince hiç umursamamaya başladım zaten umursanacak bir şey de yok kimse dört dörtlük değil. Bi 2 3 yıl sonra kimin aklında kalacak bu anılar?

Senden 3 yaş küçüğüm ama ben kendi denediğim tekniği sana söyleyeceğim belki bir yararı olur kanka bence bırak dalga geçsinler ben ilk okulken futbolu iyi oynayamazdım benimle çok dalga geçerlerdi hala daha öyle hem mesela yere düştüğünde vs anlarda sende gül çünkü hayatın boyunca seni böyle küçük düşürmeye çalışanlar çok olucak boş ver gitsin

Yani eskiden bende öyleydim ama şimdi artık takmıyorum saçım uzun misal herkes gülüyor kız mısın sen diyor da yani takmıyorum ayn deyip geçiyorum ki biraz eleştirye açık olmaz lazim aslında herkes 4/4 olacak diye bir şey yok insanlar geçer yani dalga.

Atamadıktan sonra da birkaç kişi dalga geçti ve bu olay bende travma oldu.
Yani... Bu kadarcık şeyden mi diyesim gelmiyor değil. İnsan psikolojisi her ne kadar böyle çalışmıyor olsa da, bu tarz bir şeyi kafana takmak anlamsız. Travma olacak kadar büyük bir olay bile değil. Özgüveni artırmanın yollarını bilmiyorum ben. İhtiyacım olmadı hiç. Ama kendimi bildim bileli eğer bir şeyi yapmam gerekiyorsa, insanlar bana kızsa da, dalga geçse de yapacağım, geçmese de yapacağım. Dolayısıyla üzerine düşünüp enerji kaybetmenin ve kendimi strese sokmamın anlamı yok. Dalga geçerlerse de hayatımda nokta kadar yer kaplamayan insanlar ne halt yerse yesin. Eğer taciz seviyesine ulaşmıyorsa davranışları görmezden gelirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı