Ölmüşsünüz gibi yazın

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an buraya işlediğim günahları, yaptığım kötülükleri, yediğim hakları, yaptığım karaktersizlikleri bir bir yazsaydım 20 tane daha dosya açılırdı adıma.

Şu dünyadan gittiğimde ardımdan üzülecek tek kişi annem, kız kardeşim ve tombik kedim olurdu. Aslında dünyadan göçüp gitmek son 5 yılda en çok yapmak istediğim şeylerden birisi.

Kimine göre cennete giderim, kimine göre cehenneme giderim. Fakat hak ettiğim, yaşattığım onca şeyden sonra dünyadaki ilahi adalet ve Karma sisteminin beni rahat bırakacağını hiç düşünmüyorum. Ne mutlu bir şekilde ölürüm ne de huzurlu ama tek istediğim şey annemden ve kız kardeşimden önce göçüp gitmek. İstediğim şey bu ama bunu bile yapamıyorum onları üzmemek için.

Umarım yaptığım kötülüklerin hesabını bu dünyada hak ettiğim şekilde veririm ve ruhlar alemine huzurlu bir şekilde varırım.
Daha önce 1 defa ölüm tribine girdim ve sesli bir şekilde fatiha suresini okuduğumu hatırlıyorum. Sonraki 15 saat yok.

Uzun lafın kısası parmaklarımda da yazdığı gibi "Live Fast" die young mottosu ile yaşıyorum. Bu hayat, bu ülke uzun yıllar boyunca çekilecek çile değil.

Şimdi o mottonun yanlış olduğunu söylesek herkes kimsenin hayatına karışamaz olacak. Aa cidden ne güzel zaten hayat böyle yaşanmalı desek salla her şeyi desek. Hey birader! Neden milleti acayip düşüncelere teşvik ediyorsunuz diyen çıkacak. En iyisi usulca, sessizce ben yürüyerek uzaklaşayım.

Şimdi o mottonun yanlış olduğunu söylesek herkes kimsenin hayatına karışamaz olacak. Aa cidden ne güzel zaten hayat böyle yaşanmalı desek salla her şeyi desek. Hey birader! Neden milleti acayip düşüncelere teşvik ediyorsunuz diyen çıkacak. En iyisi usulca, sessizce ben yürüyerek uzaklaşayım.
Dostum benim babamın mottosuydu aslında bu, kendisi 40 yaşında kalp krizinden öldü. Ben de bu şekilde yaşamaya devam edersem maksimum 29-30 yaşını görürüm.

"...kendinizi görüyorsunuz. Yağmurlu bir gün, yolda yürüyorsunuz, Önünüzde yürüyen kadın cebinden telefonunu çıkarırken parasını düşürüyor. Aranızda az mesafe olduğu için parayı hızlıca alıp cebinize atıyorsunuz..."

"...kayıt devam ediyor, sıcak bir yaz gününde metroya yetişmek için hızlı hızlı yürüyorsunuz. Metronun girişinde sokak hayvanları için koyulmuş su kabını görüyorsunuz. İçi pislik dolmuş, sinekler, ağaç yaprakları, izmaritler. Hızlı bir şekilde suyu döküp kendi şişenizdeki temiz suyu kaba döküyorsunuz. Metroya yetişmek için koştur koştur yürümeye devam ediyorsunuz. Siz gittikten 1 dakika sonra susamış bir kedi gelip kana kana koyduğunuz temiz sudan içiyor..."
Evet, konu şahsım adına bu iki kısımdan ötürü geçerliliğini yitirmiştir. Yapmadım, yapmam da. Hele ki ilkini asla. 🙃

Evet, konu şahsım adına bu iki kısımdan ötürü geçerliliğini yitirmiştir. Yapmadım, yapmam da. 🙃 Hele ki ilkini asla.
Aslında kötü bir davranışa örnekti bu. İllaki yaptığınız kötülük vardır. Onun yerine kendi yaptığınız kötülüğü koyarak düşünebilirsiniz.

Allah rahmet eylesin kardeşim be.
Ama bunlar da birer imtihan be güzel yaşa da kendini de hırpalama sen suçlu değilsin ki yaşamak hakkımız değil mi? Ya da doğru yerde yaşayabilecek imkanımız da yok da böyle mi olduk? Çoğu insan mutlu değil be artık. Neden böyle durumlara geldik. En yakın insanlar dahi konuşurken kahkaha atıyor, görüyorum.Ancak insanların içi ayrı kötü. Yani neden güldüğü bile muamma gibi. Hali sanki kiralık bi bedende ruhuna bürünen küçük noktalara dokunan duygulara arada hitap ediyor işte. Noluyo be kardeşim yazar olmadan bitireyim bu cümleler fazla bana😂

Geri
Yukarı