Ölü piksel bulunan monitör iade edilmeli mi?

İade etmek en iyi seçenek. İleride çoğalacak-çoğalmayacak diye bir şey yok. Işık hüzmesi bile yapabilir zamanla. Donanımsal olarak işini yapmıyor o piksel. Değiştirmek en iyi seçeneğiniz bana kalırsa.

Fotoğrafta, piksellerden daha küçük bir siyahlık var gibi. Sanırım orada bir üretim kusuru oluşmuş ama piksellerin sayısı tam, sadece 4 pikselin arası açılmış ve o boşluk görülür hale gelmiş gibi.

Normalde erken çıkan ölü piksellerin yayılmaları ihtimalı çok yüksektir ama durum başka bir üretim kusuru (ya da cam ile panel arasında arada kalmış bir toz gibi basit bir şey) ise yayılmayacaktır.

Yorumlarınız için teşekkür ederim amazonun 1 ay koşulsuz iade politikası var. Bekleyeceğim herhangi bir sıkıntı olursa o zamana kadar, değiştiririm. Bu monitörü de başka bir ürünü iade ederek aldım iade işinden sıkıldım açıkçası uğraşmak istemiyorum.

Monitörün marka ve modeli nedir ? Ölü piksel çoğalır demek çok da doğru bir tanım değil açıkçası. Forumdan biraz bakarsanız ürünü değişime gönderip, gelen üründe daha çok pişman olan, haftalarca uğraşan insanlara denk gelirsiniz. Ürün sizin aklınıza yattıysa göndermenize gerek yok, zaten ürün iki yıl garantili ölü pikseller çoğalırsa ileride gönderirsiniz.

Monitörün marka ve modeli nedir ? Ölü piksel çoğalır demek çok da doğru bir tanım değil açıkçası. Forumdan biraz bakarsanız ürünü değişime gönderip, gelen üründe daha çok pişman olan, haftalarca uğraşan insanlara denk gelirsiniz. Ürün sizin aklınıza yattıysa göndermenize gerek yok, zaten ürün iki yıl garantili ölü pikseller çoğalırsa ileride gönderirsiniz.
Ürün MSI Optix MAG271C dediğiniz gibi ben de iade ettikten sonra elime daha kusurlu bir ürün gelmesinden endişeliyim. Şuanlık beni rahatsız eden herhangi bir durum yok elimde kalması daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ay
Ürün MSI Optix MAG271C dediğiniz gibi ben de iade ettikten sonra elime daha kusurlu bir ürün gelmesinden endişeliyim. Şuanlık beni rahatsız eden herhangi bir durum yok elimde kalması daha iyi olur diye düşünüyorum.
Aynı ürünü ben de hepsiburada'dan sipariş ettim ancak henüz gelmedi. Ürünü forumda çok övdükleri için aldım açıkçası ancak ürünü alıp da memnun olan göremedim. Benim ürün de problemli çıkarsa iade edip, Samsung LC27FG73FQMXUF 27'' almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı