Ölü piksel çıkan monitör düzeltilir mi?

Internette biraz baktığımda ölü pikseli geçirdiğini iddia eden siteler var? Kullanıp geçirten oldu mu acaba?

Bizim eski bir televizyon var 10senelik falan 1080p bir şey arada bir kendi kendine ölü piksel çıkarıyor yayılıyor yayılıyor sonra geri yavaş yavaş yok oluyor bu süreç 2 ay falan sürüyor.

Değil. Çünkü çok fazla monitör kullandım. Denedim ve gitti. Video yorumları zaten yaradığını söylüyor. Bu yukarıya attığım video dışında pek düzgün sonuç veren video görmedim.
Ölü piksel değildir o, ölü piksel dediğin ömrü bitmiş pixeldir nasıl geri dönebilir?

Küçük bir hatırlatma bunun gibi videoların işe yaraması imkansız.

Bir de haha atmışlar he.

Bunlar tamamen ölmüş, bitmiş ölü pikselleri düzeltmiyor, sıkışmış - takılı kalmış ölü pikselleri düzeltiyor. Ayrıca ben takılı kalmış ölü piksel çıktığında yaparım. İşe yarıyor. Galiba ben o "imkansız" olasılığın içindeyim.

Bunlar tamamen ölmüş, bitmiş ölü pikselleri düzeltmiyor, sıkışmış - takılı kalmış ölü pikselleri düzeltiyor. Ayrıca ben takılı kalmış ölü piksel çıktığında yaparım. İşe yarıyor. Galiba ben o "imkansız" olasılığın içindeyim.
İşte onlar tamamen ölü değildir. Sonradan oluşma ölü pikselleri düzeltiyordur muhtemelen orasını bilemem ama fabrikadan sorunlu ürün olarak çıkarsa bu pikseller zaten hata ile yapıldığı için böyle bir video ile düzelmez.
Bir de haha atmışlar he.
Takmayın 😁

İşte onlar tamamen ölü değildir. Sonradan oluşma ölü pikselleri düzeltiyordur muhtemelen orasını bilemem ama fabrikadan sorunlu ürün olarak çıkarsa bu pikseller zaten hata ile yapıldığı için böyle bir video ile düzelmez.

E ben de öyle diyorum zaten. İlk mesajımda "bunu deneyin belki düzelir" dedim. O piksel sıkışmışsa düzeltilebilir, fabrika çıkışlıysa dediğiniz gibi düzeltilemez.

Zaten hemen hemen aynı şeyleri diyoruz. Daha uzatmaya gerek yok :).

Yeni konular

Geri
Yukarı