Ölü piksel giderilebilir mi?

Gapirkont

Kilopat
ViewSonic XG2705-2 kullanıyorum. 1 ay oldu alalı, ilk aldığımda ölü piksel testi yaptım ve ölü piksel yoktu. Bugün siyah ekranda fark ettim, 1 piksel siyah ekranda yeşil yanıyor. Sıkışmış piksel mi, ölü piksel mi anlamadım. Çözüm yolu var mıdır?

Sıkışmış Pixel testleri var, onları deneyebilirsin. Yada parmağınla yavaşça ovalayarak düzeltebilirsin. Eski monitörlerimden birinde bir sürü sıkışmış Pixel vardı. Parmağımla düzelttim hepsini. Ama ölü Pixel için yapılacak bir şey yok maalesef, garantiye göndermeni tavsiye ederim.

Sıkışmış olma ihtimali yüksek. Düşük bir ihtimalde olsa şu videoyu önerebilirim.
Not: Ekrana bakma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her renkte varsa ölü piksel oluyor. Bazı renklerde varsa sıkışmış piksel. Sıkışmış piksel geçebiliyor ama ölü piksel geçmez.

Hasarı fiziksel olarak almadiysa ölü pikselin düzelme şansı var. Bende de ölü piksel olmuştu sol üst taraf sararmistı. YouTube'da 10 saatlik ölü piksel düzeltme videosu açtım. 3 gün tekrarladim ve duzelmisti.

Her renkte varsa ölü piksel oluyor. Bazı renklerde varsa sıkışmış piksel. Sıkışmış piksel geçebiliyor ama ölü piksel geçmez.
Hocam benim monitörümde var bir tane sıkışmış piksel. Ölü piksel testinde sadece yeşil ve beyaz ekranda belli oluyor. Birkaç yöntem denedim ancak gitmedi. Var mı bildiğiniz bir çözüm yöntemi?

Sadece siyah ekranda var hocam, başka hiç bir renkte yok.
Sıkışmış Pixel testleri var, onları deneyebilirsin. Yada parmağınla yavaşça ovalayarak düzeltebilirsin. Eski monitörlerimden birinde bir sürü sıkışmış Pixel vardı. Parmağımla düzelttim hepsini. Ama ölü Pixel için yapılacak bir şey yok maalesef, garantiye göndermeni tavsiye ederim.
Parmağımla ovaladım ancak düzelmiyor hocam. Bastırarak mı yapmam lazım yavaşa mı yapayım?

Laptopumda küçük bir daire kadar ölü piksel vardı. Üzerine kulak pamuğu ile masaj yaparak hayata döndürmüştüm. Yeşil görünüyor ama içi opaktı.

Sıkışmış olma ihtimali yüksek. Düşük bir ihtimalde olsa şu videoyu önerebilirim.
Not: Ekrana bakma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne kadar açık kalsın hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı