Ölü piksel her renkte belli olur mu?

749580

Femtopat
Her renkte belli olur mu?
Tuş takımıma #0# tuşladım oradaki RGB ve beyaz ekranın SS'ini aldım bilekliğimde duvar kâğıdı yaptım (bir nevi test) sadece beyaz ve kırmızı da belli oluyor mavi ve yeşilde tam göremedim bu normal mi?
Yeşilde de belli olması gerekmiyor mu?

Her renkte belli olur mu?
Tuş takımıma #0# tuşladım oradaki RGB ve beyaz ekranın SS'ini aldım bilekliğimde duvar kâğıdı yaptım (bir nevi test) sadece beyaz ve kırmızı da belli oluyor mavi ve yeşilde tam göremedim bu normal mi?
Yeşilde de belli olması gerekmiyor mu?

Her renkte siyah bir piksel yoksa, sizdeki belki sıkışmış pikseldir. Ürün Huawei Band 8 sanırım. Detaylı analizi gerek. Ölü piksel dediğimiz şey her renk üzerinde olur. Her renkte yoksa belki sıkışmış pikseldir.

Sıkışmış piksel ise ne yapmalıyım?
Yine yetkili servis yolu mu?

PC üzerinde sıkışmış pikselleri düzeltebilen uygulamalar vardı, bazen işe yaradıkları oluyor. Fakat akıllı bileklik için ne yapılabilir bilemiyorum. YouTube açıyor mu? YouTube açıyorsa "Stuck pixel fix" diye aratarak o videolardan birinde bekletebilirsiniz saati.

PC üzerinde sıkışmış pikselleri düzeltebilen uygulamalar vardı, bazen işe yaradıkları oluyor. Fakat akıllı bileklik için ne yapılabilir bilemiyorum. YouTube açıyor mu? YouTube açıyorsa "stuck pixel fix" diye aratarak o videolardan birinde bekletebilirsiniz saati.

Bileklikte en fazla yapacağım şey bu bu renklerin hepsinde de belli oluyor birinde küçük diğerinde büyük.

Screenshot_20240126_225053_Huawei Health.jpg

Sıkışmış bir pikselse ne yapayım?
Huawei yetkili servis yolu mu yoksa böyle kalsın zamanla düzelir mi?
Ölü pikselse kesinlikle yetkili servis zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı