Ölü piksel tamir edilir mi?

Ölü piksel bazen takılı kalabiliyor, onun çözümü ise hafif bez ile pikselin olduğu yeri ovalamak ya da internette ölü pikselleri tamir eden siteler var, pikselin olduğu yere sürekli renk geçişi uygulayarak canlandırmaya çalışıyor ama o da yarı ölü pikseller için.

Nasıl ovucam?

Forumda gordum birisi ustune bastirdim kayboldu demisti.

Nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir mağazadan falan aldıysanız iade edin. Tabi iade alırlar mı onu bilemiyorum çünkü monitör iadelerinde genelde sıkıntı çıkabiliyor. 2. el monitör bakın.

Ölü piksel bazen takılı kalabiliyor, onun çözümü ise hafif bez ile pikselin olduğu yeri ovalamak ya da internette ölü pikselleri tamir eden siteler var, pikselin olduğu yere sürekli renk geçişi uygulayarak canlandırmaya çalışıyor ama o da yarı ölü pikseller için.
Hocam bende Asus VG248QG (model yanlış olabilir) 75 Hz 1 MS monitör var bazen ekranın ortasında 4-5 tane piksel yeşil oluyor nadiren, elimle siliyorum hemen geçiyor, bahsettiğiniz olay bu mu?

Kafadan sallama bir yoruma güvenip yaptım ama hayatımın hatasını yaptım. 2 tane normal ölü piksel ne hale geldi bak. Monitör resmen mundar oldu. Arkadaşlar, sakın denemeyin. Gördüğünüz gibi 2 tane ölü piksel milyon tane oldu. Toz şeklinde olan ölü pikseller çıktı, 3 tane büyük nokta çıktı. Böyle bir şey yok. Şimdi beni 1500 lira zarara soktun. Asla denemeyin.

20211216_135814.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı