Ölü piksel zamanla çoğalır mı?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Monitörümde gözükmeyen birkaç tane ölü piksel var. Bu yüzden servise göndermek istemiyorum rahatsız etmiyorlar. Ama bu ölü pikseller git gide çoğalır veya büyür mü? Ve hani bu aletin garantisi 2 yıl. Ben ölü piksel yüzünden 1 yıl sonra da götürsem garanti kapsamıma girer mi?
Şimdiden teşekkürler.

Bu durum markadan markaya değişiyor ama genel uygulama 5 adet ölü pikselin altında değişim yapmıyorlar. Servise sormanız lazım kesin bilgi için. İnternetten alınca 14 gün içinde iade hakkınız oluyor.
2 ay geçti bile. Asus MG248QR modeli. Zamanla artabilir veya çoğalabilir mi bu ölü pixeller?
Bu arada hızınız için ayrıca teşekkürler ilk defa bir konum bu kadar hızlı onaylandı.

Merhaba. Monitörümde gözükmeyen birkaç tane ölü piksel var. Bu yüzden servise göndermek istemiyorum rahatsız etmiyorlar. Ama bu ölü pikseller git gide çoğalır veya büyür mü? Ve hani bu aletin garantisi 2 yıl. Ben ölü piksel yüzünden 1 yıl sonra da götürsem garanti kapsamıma girer mi?
Şimdiden teşekkürler.
Rahatsız etmiyorsa göndermek istemiyor iseniz göndermeyin ama ölü piksel zamanla çoğalabiliyor, çoğu firma en az 3,4 adet ölü piksel olunca değişim veya iade yapıyor ama tüketici hakem heyetinde 1 adet ölü piksel olsa bile kusurla mal olarak nitelendiriliyor. Servise gönderin değişim isteyin kabul etmezler ise kolay bir şekilde tüketici hakem heyetine başvurun.
Başvurma rehberi burada kolay bir şekilde başvuru yaparsınız herhangi bir olumsuzluk olur ise.

1 saat boyunca ekrandan uzaklaşarak bu videoyu 1080P'de tam ekran açıp deneyebilirsiniz. Bazıları ölü pikseli giderdiğini söylüyor. Dikkat: Epilepsiniz varsa kesinlikle videoyu açmayın veya açtıktan sonra bilgisayarı kendi halinde bırakmanız öneriliyor. Ayrıca ölü pikseller zamanla artabilir evet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 saat boyunca ekrandan uzaklaşarak bu videoyu 1080P'de tam ekran açıp deneyebilirsiniz. Bazıları ölü pikseli giderdiğini söylüyor. Dikkat: Epilepsiniz varsa kesinlikle videoyu açmayın veya açtıktan sonra bilgisayarı kendi halinde bırakmanız öneriliyor. Ayrıca ölü pikseller zamanla artabilir evet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1 saat vakit bulsam ne âla. Bu arada pek sanmıyorum ölü pixeller monitörün arkasındaki milyonlarca kondansatörden bazılarının çalışmaması sonucu oluşuyor diye biliyorum.

1 saat vakit bulsam ne âla. Bu arada pek sanmıyorum ölü pixeller monitörün arkasındaki milyonlarca kondanstörden bazılarının çalışmaması sonucu oluşuyor diye biliyorum.
Dediğim gibi bazılarının sorunu geçmiş bu videoyu tam ekran açık bırakarak. Tabii kesin çözüm değil adamlar da açıklamada belirtmiş. Rahatsız etmiyorsa sorun yok hocam.

Dediğim gibi bazılarının sorunu geçmiş bu videoyu tam ekran açık bırakarak. Tabii kesin çözüm değil adamlar da açıklamada belirtmiş. Rahatsız etmiyorsa sorun yok hocam.
Rahatsız etse direkt gönderirim ama Vatam bilgisayar olunca uğraşmaya tenezzül bile etmedim. Göze batıcak kadar fazla olursa gönderirim dedim. Çünkü şöyle betimleyeyin hani bazen toz tanesi monitöre yapışırsa açık renklerde siyah gibi olur ya. Aynısı boyutta aynı. Ve gri gibiler sadece çok açık renklerde gözüküyorlar. 3-4 tane ama toz tanesi kadar.
Kullandım zaten...

Yeni konular

Geri
Yukarı