Ölü pikselli monitör alınır mı?

Bütçe
-

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, ikinci el bir monitör buldum fakat bu monitör ölü pikselli. Ölü pikseli ise ekranın sol orta tarafında. 8 ay daha Vatan bilgisayar garantisi var ve markası da AOC. Bu monitör alınıp AOC garantiye gönderilse yenisini gönderirler mi? Fiyat piyasa fiyatının altında.

Yanlış anlamadıysam 5 ve üstü piksel ölüyse değişim oluyor(AOC sitesinden).

1614540331958.png

Fiyat nedir dostum? Bir de hangi model?
Fiyat 1400 TL 27G2U
Ölü pikselli monitör alınmaz kardeşim. Pikselin dağılmayacağını yani daha fazla oluşmayacağını bilemezsin. Yok ben garantiye yollarım uğraşırım dersen aklında bulunsun tüketici kanununa göre 1 piksel dahi olsa garanti kapsamında tamir edilmek zorundadır.
Garanti ile uğraşırım.
Yanlış anlamadıysam 5 ve üstü piksel ölüyse değişim oluyor(AOC sitesinden).

Eki Görüntüle 900421
Soldan ikinci olan değil mi?

Bir ölü piksel yüzünden mi satıyor sana? Neden sattığının mantıklı bir açıklaması yoksa almanı tavsiye etmem. Kimse bir pixel için garantisi devam eden monitörünü elden çıkarmaz. Üstüne garantiye göndermeyi kendi illaki akıl etmiştir. Ayrıca 1 ölü pixel bile olsa tüketici haklarına başvurduğunda çoğunlukla müşteri lehine karar verilir. Yani sadece pixel sorunu olsaydı çoktan ürününü değiştirmişti. Kullanıcı hatası başka bir arızası olabilir.

AOC 24G2U 24 inc 144 Hz 1ms FreeSync Oyuncu Monitörü(Ölü Pixel) Fiyatları ve Özellikleri Değişim para iadesi vs sorun olur mu bilmiyorum. 6 taksit olayı vs var bunda da. Değerlendir. Ben 27 inç olanını aldım satarken sıkıntı ama kullanacaksan tavsiye ederim. *** Ölü Piksel sayısı artmadı 2-3 aydır kullanıyorum.
AOC 24G2U 24 inc 144 Hz 1ms FreeSync Oyuncu Monitörü(Ölü Pixel) Fiyatları ve Özellikleri Değişim para iadesi vs sorun olur mu bilmiyorum. 6 taksit olayı vs var bunda da. Değerlendir. Ben 27 inç olanını aldım satarken sıkıntı ama kullanacaksan tavsiye ederim. *** Ölü Piksel sayısı artmadı 2-3 aydır kullanıyorum.
Bu arada efsane mi bu 'ölü piksel çoğalır' şeysi gıcık etmeye başladı kanıtı vs olan var mı?

Bir ölü piksel yüzünden mi satıyor sana? Neden sattığının mantıklı bir açıklaması yoksa almanı tavsiye etmem. Kimse bir pixel için garantisi devam eden monitörünü elden çıkarmaz. Üstüne garantiye göndermeyi kendi illaki akıl etmiştir. Ayrıca 1 ölü pixel bile olsa tüketici haklarına başvurduğunda çoğunlukla müşteri lehine karar verilir. Yani sadece pixel sorunu olsaydı çoktan ürününü değiştirmişti. Kullanıcı hatası başka bir arızası olabilir.
Arkadaş daha önceden olduğunu bilmiyormuş. Normalde sorunsuz şekilde alıcaktım fakat bugün ölü piksel olduğunu test yaptığında görmüş garantisi süresi 8 ay yazmışım yanlış yazmışım alalı 6 ay olmuş.

Geri
Yukarı