Ölü pikselli monitör alınır mı?

Limitless0435

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, AOC 24G2U marka monitör almak istiyorum fakat linkteki monitörde 1-3 arasında ölü piksel var. Sizce bunu mu almalıyım yoksa üzerine para koyup temiz olanından mı almalıyım?
Link bu:

Bir de temiz olan olan monitörün linki.

Yakın zamanda satmayacaksanız alınır gibi ama ben olsam 2. el alırdım.

Not: Bunun 27' olanını aldım 1 sene sonra 7 ölü piksel oldu 2 yada 3 taneydi ilk başta. Sonra servise gönderdim ekranı değiştirdiler yine ölü piksel vardı 1 tane. Rahatsız etmiyor ama satarken alıcı kişi şöyle şöyle diyebiliyor. Satma kararınız yoksa 3 sene başınız ağrımaz. Ama bu fiyatlara yakın satamazsınız.

Benim monitorde 1 tane ölü pixel var, rahatsız etmiyor, sıkıntı olmadı. Benim başka bir eski monitörde kendi kendine ölü pixel oluştu. JScreenFix - Pixel Repair bu site yardımı ile gitti. Ama yüzdeyüz gidecek diye bir durum yok. Ölü pixel 2 tane falansa rahatsız etmez alınabilir.

6 tane 24G2U monitör denedim vatan bilgisayarda hepsinde ölü piksel çıktı, vazgeçip ASUS TUF VG249Q almıştım. Bence farklı markalara yönelin.

İleride satılmayacaksa, artma durumu göze alınıyorsa ve fiyat makulse bence mantıklı.
Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Fakat bir kaç tane monitör araştırdım en çok mu modelin tavsiye edildiğini gördüm. Kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz bir monitör varsa çok sevinirim.
24G2U yerine Amazon garantisi ile XG2405-2 alabilirsiniz.
Bu monitörü alırım belki amazon garantisi derken nasıl oluyor 1 tane ölü piksel olsa bile iade edebilir miyim?

Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Fakat bir kaç tane monitör araştırdım en çok mu modelin tavsiye edildiğini gördüm. Kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz bir monitör varsa çok sevinirim.

Bu monitörü alırım belki amazon garantisi derken nasıl oluyor 1 tane ölü piksel olsa bile iade edebilir miyim?
Kolaylıkla edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı