Ölü pikselli monitör iade süreci nasıl işler?

nomanstale

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 11 Aralık cuma günü https://www.hepsiburada.com/acer-eg220qp-21-5-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-led-monitor-um-we0ee-p01-p-HBV000011FPI3?magaza=BOZDAN Teknoloji&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.22.1 bu monitörü satın aldım.

Ürün cumartesi elime geçti ancak 3-4 adet ölü piksel mevcuttu. Bu sebeple Hepsiburada'yı aradım ve iade/değişim talep ettim. Bana talep oluşturup 14 gün içerisinde verilen kod ile ürünü kargoya vermem istendi.

14 Aralık Pazartesi yani bugün ürünü kargoya teslim ettim. Mail adresime veya telefon numarama bir bilgilendirme gelmedi. Akşam saatlerinde satıcıyı arayıp görüştüm ve bana iadenin onaylanması için beklememi, iadenin pakette ve üründe hiçbir hasar yoksa alınacağını belirtti. Üründe oluşturduğum herhangi bir hasar mevcut değil. Kutusunu açarken küçük bir kısmını yanlışlıkla yırtmıştım. Ancak ayıplı bir ürünün koşulsuz şartsız iadesi kabul edilmek zorunda değil midir? Şimdi bana iadenizi hasar var diye kabul etmedik derlerse ne yapmalıyım? Sonuçta iadede hasar olmamasının gerekliliğinin sebebi o ürünün tekrar satabilmek için olan bir kural. Ayıplı ürünü tekrar satamaz/satmamalı. telefonda da satıcı ölü pikselle alakalı herhangi bir şey söylemedi veya ayıplı mal hakkında.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı