Ölüm çok garip geliyor

Her an kafama mermiyi yiyip yok olup gidecektim. Boş, anlamsız ve soğuk et yığını haline gelmek. Ne ölüm anından ne de sonrasından korktum. Bu tamamen biyolojik bir tepki.

Karanlıktan bu yüzden korkarız.
Biyolojik olarak tüm canlılar kendini koruma eylemindedir, bunda bir sorun yok. Fakat bireysel düşünce olarak bazı canlılar ölmekten daha fazla korkarlar. Karanlıktan korkma olayında da aynı durum geçerli. İnsan bilmediği şeylerden korkar. Fakat bazıları daha fazla korkarken bazıları daha az korkar.

İfadeler: GCN

Hocam Allah'ın varlığı veya yokluğu, dinlerin gerçek olup olmadığı, ya da neyin gerçek olup olmadığını kimse bilemez. Din tamamen insanın içinde olan bir şey. Eğer kendini kalben inançlı olarak daha iyi hissediyorsa inanabilir, kimse kimsenin inancı ile tartışmamalı, çünkü bu tartışmanın sonu hiç gelmez. Herkes kendini savunur. O yüzden konu daha fazla uzamasın, zaten lehim makinesi ile elimi pek tadım yok.

Sorgulamak deliliktir demedik. İnsan aklı bazı şeyleri anlayamıyor. Bu nedenle, sorgulamanın sınırını aşmak insana ciddi anlamda zarar verir. Yukarıda sürekli insanları 'sorgulama' yapmaya zorlayan şahısın, bir şey bildiğini sanmiyorum. Palavradan karşıt görüş, maksat kaos olsun. İyi forumlar.

Ne oldu ona? Beyin kanaması mı?

Ölüm en önemli konu.
Daha önemli hiçbir şey yok.
sorgulamanın sınırını aşmak insana ciddi anlamda zarar verir.
Kapasitemiz belli, düşünebildiğimiz kadar düşünebiliriz. Kapasitemizi zaten aşamayız, çünkü zaten o noktaya kadar yeterlidir. Ne olduğunu sanıyorsun, yani beynimiz arıza mı veriyor? Kullanmamakta özgürsün ama bunu başkasına korku ile dayatma.
bir şey bildiğini sanmiyorum.
Kesinlikle bu doğru, hiçbir şey bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…