Ölümsüzlük üstün teknolojiler ile gerçek olabilir mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 342
  • Görüntüleme 13B
Belki de ölümsüz olmak için çabalamak yerine dünyamızı öldürmeye bir son vermeliyiz ha? İnsan, insan olmadıkça ölümsüzlük olsa bile hiçbir gelişme olmayacağını düşünüyorum.

Öte yandan, ölümsüzlüğün imkansız olduğunu düşünüyorum.
Dünya'ya döndürebileceğimizden fazla zarar verdik. Boş iş yani.

Kardeşim ben de 27 yaşındayım ve 2 üniversite bitirdim bu kafayla seni de bu cahilliğe davet ediyorum. Sen önce insanlara düzgün hitap et sonra saygı bekle. Hatta yaz özelden sana 2-3 kitap öneriyim okursun. Belki işine yarar. Saygının kelime anlamına sonra da yazdığına bak. Otur bir düşün. Tamam mı abisi?
Ben yazılarımda bir hata görmüyorum ve siz ne benim abimsiniz ne de bana saçma sapan hitaplarda bulunabilecek bir insansınız. Koskoca 27 senenizde insanlara bu şekilde davranmamanız gerektiğini öğrenemediyseniz bu beni ilgilendirmez, iki üniversite bitirmeniz de sizin üstün zekalı olduğunuz anlamına gelmez. Kitap önerilerinizi çok merak ediyorum, lütfen sizi bekliyorum.

Ben yazılarımda bir hata görmüyorum ve siz ne benim abimsiniz ne de bana saçma sapan hitaplarda bulunabilecek bir insansınız. Koskoca 27 senenizde insanlara bu şekilde davranmamanız gerektiğini öğrenemediyseniz bu beni ilgilendirmez, iki üniversite bitirmeniz de sizin üstün zekalı olduğunuz anlamına gelmez. Kitap önerilerinizi çok merak ediyorum, lütfen sizi bekliyorum.
Hocam dindar biri ile mantıklı bir tartışmaya giremezsiniz çünkü din demek inanç demektir, yani iki konuda birbirinden tamamen bağımsız bir şey.

Müftümüzde geldi demek ne demek? Bir insandan saygı görmek istiyorsan o insana saygı göstereceksin. Dine saygın varsa olaya diğni açıdan yaklaşan insana saygı göstereceksin. Önce dediklerin yaptıklarınla örtüşmesin. Çok boş konuşmuşsunve sana üstün zeklıyım diyen var? Ne alaka :D sen EBA'na gir takma boş ver. Huyumdur bana saygı duymayana saygı duymam. Önce insanlara nasıl hitap ediceğini öğren, sonra yorum yap.

Ölümsüzlük olmasa bile insan ömrünün uzatılabileciğini düşünüyorum. İster hücre ölümünü yavaşlatarak, ister organ değişimi yaparak.

Fakat böyle bir teknoloji için en az 70-80 yıl var. Mümkün olmayacağını düşünen arkadaşlara da elimizdeki cihazlardan bahsetmek isterim. Bu mesajı bir akıllı telefondan yazıyorum. İstediğim zaman uzaktaki birini görüntülü arayıp, istediğim zaman dilediğim filmi izleyebiliyorum. Kısacası faydalarını saymakla bitmez. 50 yıl önce böyle bir teknolojiden söz etseydik, inanmaz ve şeytan buluşu derdiniz.

Yaşlanmaya bağlı olarak olan yani hücrelerin yaşlanması sonucunda olan ölümün çaresi bulunabilir ama diğer türlü ölümlerin bulunamaz diye düşünüyorum. Yani yaşlanarak ölmenin çaresi bulunsa bile diğer türlü ölümlere bulunamayacağı için tam anlamıyla ölümsüzlük gerçek olabilir diyemeyiz. Sadece hücrelerin sürekli yenilenmesiyle daha uzun süre hayatta kalma, belki de ölümsüz olmayı bulabileceklerine inanıyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı