TSK İdlib'de Başarılı Olabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye zaten terör örgütlerine yardım ve yataklık etmek ile suçlanıyor. Umarım bu doğru değildir. Dünya gündemi bu iddialar ile çalkalanıyor.

Hükümet Özgür Suriye Ordusunu terörist gurup olarak görmüyor ve destekliyor. Amerikada YPG-PYD'yi aynı şekilde terörist olarak görmüyor ve destekliyor.

Suriyenin anasını bile ağlatırız, rusya ile girilecek bir çatışma uzun soluklu bir savaşa dönüşebilir, iki tarafta büyük zarar görür, kimsenin çıkarına olmaz. Ben şahsen rusya ile doğrudan savaş beklemiyorum, olursada sadece iki ülke arasında olmayacaktır.
Türkiye zaten terör örgütlerine yardım ve yataklık etmek ile suçlanıyor. Umarım bu doğru değildir. Dünya gündemi bu iddialar ile çalkalanıyor.
Dostum bu forumda yaptığın tek iş boş konuşmak gibi görünüyor.

Idlib Suriye konusu artık geri dönülemez boyuta geldi, şayet idlibden çekilirsek Fırat Kalkanı,Barış Pınarı,Zeytin dalı harekatları boşa gider ve zamanla baskılarla bu noktaları da kaybedebiliriz. Bir başka önemli etkisi de Uluslararası mecrada Türkiye kaybetti gözüyle TSK'nın gücü sorgulanmaya başlar Turkiyenin Uluslararası platformlardaki söz sahibi olma gücü büyük hasar alır ve tüm bu olasılıkların akabinde doğu akdenizi de Libyada ki girişimlerimizi de kaybedebiliriz. Türk ordusunu Dünya çapında güçlü kılan ilk etken tüm Dünyaca Türk ordusunun savaş kaybetmediği algısının varoluşu, şahsen eminim ki Suriyede de tüm imkânsızlıklara rağmen (imkânsizliktan kastım hava sahasını etkin kullanamıyor olmamız) Idlib'de de Türk ordusu başarılı olacaktır. Üretilmekte olan milli hava savunma sistemlerimiz yetişirse eğer Suriyede bizi çok daha etkin hâle getirecektir,hava saldırılarını etkin bir şekilde baskılayabiliriz. Tanrı Türkü korusun.

Suriye'nin anasını bile ağlatırız, Rusya ile girilecek bir çatışma uzun soluklu bir savaşa dönüşebilir, iki tarafta büyük zarar görür, kimsenin çıkarına olmaz. Ben şahsen Rusya ile doğrudan savaş beklemiyorum, olursa da sadece iki ülke arasında olmayacaktır.

Boş neye göre kime göre sebep sonuç kanıt? Dediğimde hiçbir şey gösteremezsin. Ayrıca Türküz yok ederiz şanlıyız hikayelerini geç çünkü sen ülke olarak kendini toparlayana kadar elin yabancısı çoktan kitle imha silahlarını yaptılar seni tek tuşla silerler yer yüzünden. Ayrıca teröristlerin sınır illerimizde şaibeli bir şekilde tedavi olduklarına dair topla kağıt var meclisin duvarlarında ama fanatiklikten uzak okumasını bilene tabii. Ayrıca giden silah tırları tabii ki Türkmenlere gidiyordu hepimiz bunda hemfikiriz değil mi arkadaşlar 🙄 bence sen önce analitik ve tarafsız konuşmayı öğren sonra sohbet ederiz. Ayrıca nasıl? Fransa da da sürünüyor musunuz? Orada da her şey 3 kat daha pahalı mı? 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Suriyenin anasını bile ağlatırız, rusya ile girilecek bir çatışma uzun soluklu bir savaşa dönüşebilir, iki tarafta büyük zarar görür, kimsenin çıkarına olmaz. Ben şahsen rusya ile doğrudan savaş beklemiyorum, olursada sadece iki ülke arasında olmayacaktır.

Yanlış birşey mi demiş? Hatta bu sebepten kaç sene wikipedia yasaklanmadı mı ülkede?

Rusya zaten bize Suriye hava sahasına girersek düşüreceği ile ilgili tehdit etmişti.
Sözde tehdit ediyor. İsrail elini kolunu sallayarak giriyor üstüne Rus uçağını kalkan olarak kullanıp onu bile düşürtüyor ve Rusya hiçbir şey yapamıyor. İsrail'in elindeki EH teknolojisi ve uçaklarının derin saldırı kabiliyeti çok iyi.

Merhaba arkadaşlar, TSK İdlib'e adeta yığınak yapıyor, peki Suriye Ordusunu püskürtebilecek kapasiteye sahip mi? Şimdi öncelikle Hava kuvvetlerini karşılaştıralım Suriye ordusu eski nesil savaş uçakları kullanıyor Mig-23, Mig-21,Mig-29 bu uçakların bizim modern F-16'larımız ile boy ölçüşemez eski soğuk savaştan kalma jetler Türk Ordusu tarafından tehdit sayılamayacak düzeyde. Bir not daha ekleyim Suriye Hava Sahası Rusların kontrolünde, hatta Suriye Ordusu TSK'ya saldırdığında yaralı askerlerimizi karadan götürülmüştür. Suriyenin Hava Savunması bizim jetlerimiz için tehdit sayılabilir zamanında İsrail F-35 uçağını düşürmüştü, 2018'de ABD füzelerinin 4/3 imha etmişti S-200, S-300 gibi gayet modern hava savunma füzeleri var bunlar eğer TSK hava operasyonuna girişirse başımıza "bela" olabilir. Kara kuvvetlerine gelirsek Suriye Ordusunun 4000 küsür tankı bulunuyor bunların neredeyse 4/3 çok eski tanklar T-55, T-54 tanklarına mevcut Rus Ordusu ara sıra T-90 gibi tanklar verildiği söyleniyor olası bir Tank savaşında bizim Leopard 2, Sabra tanklarımızın karşısında şansları yok denilecek kadar azdır. Ben TSK'nın Hava Sahası kapalıda olsa başarılı olacağını düşünüyorum, tabi ki zayiatlarımızı artıracaktır. Sizin bu konuda görüşünüz nelerdir?
Bu kadar operasyona rağmen suriyelileri gönderemedigimiz gibi 2 milyon civarı hain daha sınıra geldiği için başarılı olamaz bundan öncekilerdede olamadıği gibi adamların amacı zaten suriyede nato üsleri ve türk üsleri kurup ıraktaki gibi iranın etkisini azaltmak bize her saat zarar olarak dönüyor elin suriyeside suriyeliside.

Son düzenleyen: Moderatör:
TSK´nın başka ülkelerin topraklarında işi olamaz. Ne Suriye´de, ne Libya´da, ne de başka bir yerde bulunmalarını doğru bulmuyorum. En kısa sürede askerlerimiz ülkemize geri dönmelidir.

TSK´nın başka ülkelerin topraklarında işi olamaz. Ne Suriye´de, ne Libya´da, ne de başka bir yerde bulunmalarını doğru bulmuyorum. En kısa sürede askerlerimiz ülkemize geri dönmelidir.
Katılıyorum. ABD ve Rusya neden orada? Gayet açık sebepleri ve kârları var. Nedir efendim petrol, nedir efendim rejim üstünden toprak kontrolü vs. Senin ne kârın var güzel Türkiyem? Terör koridoru oluşmasın istiyorsan arada bir girersin vurursun temizlersin çıkarsın budur yani, ama yok orada ben mültecileri geri yerleştirmek için şehir inşa edicem yok şöyle böyle diyip habira zararına beklersen habire kayıplar verirsen bu seni 1 adım ileri götürür evet ama gittiğimiz yer bataklıktır bence. Bırak zaten Amerika dünya lideri bir ülke ne yaparsa yapsın orada bırak Rusya Amerikaya eyvallah mı çekiyor Esed mi ölüyor, sen aç kapılarını bırak mülteci nere giderse gitsin zaten kalmak isteyenler çok az. Zaten ekonomin rezalet zaten ürettiğin bir teknoloji yok satabileceğin ( kimse top tüfek üretiyoruz demesin boş yapmasın, top tüfek ihracatıyla zengin olan ülke yoktur, olsa rusya olurdu.) Ticarette gönderdiğin mallar geri geliyor, dolar euro almış başını gidiyor, Akdeniz'de 3 sondaj gemin var hala geziniyor yok mu biryerde bulunmuş petrol 2 sene oldu çıkar artık varsa da şu benzine mazota indirim gelsin bir nefes alalım. Çek askerini sınırdan içeri göz yumma seni o bataklığa çekmek isteyenlere. Katı ol ölümcül ol, PYD ateş mi açtı, gönder abi dronlarını ne iş yapıyorlar bombalasınlar nefes aldırmasınlar. Hava kuvvetlerini kullanamadığın yerde kara kuvvetlerini kullanırsan bir başıboş uçak gelir böyle askerini saniyeler içerisinde şehit eder, yazık milletin geride kalanlarına.
Yada girdin mi oraya, öyle televizyondan naralar atma göstermelik. Millet olarak devletimizin arkasındayız savaş ise savaş kıtlık ise kıtlık yeterki sonuca varalım yeterki gururumuzu onaralım yeterki kötülerin dibini kazıyalım. Nere kadar bu oyalama taktiği nere kadar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı