OEM Key almak için site önerisi

lProfessoRl

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Acer Nitro 5 AN515-54 model bir bilgisayar aldım. Windows 10 Home kuracağım. Öncelikle Technopat Sosyal'de bulunan Windows 10 linki resmi Windows sitesi ile aynı mı? Yani hangisini indirmeliyim? Arasında fark var mı? İndirdikten ve kurduktan sonra OEM Key almayı düşünüyorum hangi siteden alabilirim? Yazılımbudur ve sağlamlisans siteleri öneriliyor baktığım kadarıyla. Bir de OEM Key'ler süresiz oluyor diye biliyorum. E-mail e gelen Key'in OEM mi yoksa retial mi olduğunu nasıl anlarım? Technopat kanalında Windows 10 kurulumu, driver, BIOS kurulumu var oradan yardım alacağım fakat öncesinde önerdiğiniz şunu yapsan iyi olur bunu yapmayı unutma dediğiniz ve eklemek istediğiniz bir şey var mı? Sorduğum soruların hepsini merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Ben bu siteden satın aldım ve arkadaşlarımda aldı şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadık.

Daha önce YazılımBudur üzerinden 2-3 arkadaşım Windows 10 Pro satın aldı, hiçbir sorun yaşamadılar. Sadece hafta sonu sipariş verdiğinizde Pazartesi'ye kadar bekletilebiliyorsunuz. Onun dışında bir sorun yok.

Önerilen sitelerin lisanslama türü volume olabilir dikkat edelim. Bende 2 gün önce yazılımbudur üzerinden alışveriş yaptım, volume lisans denk geldi bana. Çalışıyor fakat 2-3 sene sonra sorun çıkarabiliyormuş bilgin olsun.

Önerilen sitelerin lisanslama türü volume olabilir dikkat edelim. Bende 2 gün önce yazılımbudur üzerinden alışveriş yaptım, volume lisans denk geldi bana. Çalışıyor fakat 2-3 sene sonra sorun çıkarabiliyormuş bilgin olsun.
Çalışsın da 2 3 senede bir 20 30 TL verilir. Ben de almayı düşünüyorum. Önerdiğiniz siteler güvenilirse şayet.

Sorumda da belirttiğim gibi Technopat sayfasında bulunan Windows 10 linki ile orijinal sitesi arasında bir fark var mı? Kesinleştirdim OEM Key alacağım. Aldıktan sonra hangi linkten indireyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı